Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne

2016-04-18 11:10:12 (ost. akt: 2016-04-18 11:11:20)

Autor zdjęcia: BT

Dzisiejszego poranka 18 kwietnia rozpoczęły się w całym kraju egzaminy gimnazjalne mające na celu sprawdzenie wiedzy zdobytej w szkole. Potrwają one trzy dni.

W poniedziałek uczniowie piszą test z części humanistycznej: z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie o godz. 9, z zakresu języka polskiego o godz. 11.

We wtorek odbędzie się test z części matematyczno-przyrodniczej: z zakresu przedmiotów przyrodniczych o godz. 9, z zakresu matematyki o godz. 11.

Natomiast w środę sprawdzany będzie język obcy nowożytny: na poziomie podstawowym o godz. 9, na poziomie rozszerzonym o godz. 11.

Zaświadczenia z wynikami trafią do szkół 17 czerwca. Data wydania zaświadczeń to 24 czerwca 2016.

Tegoroczne prace będą sprawdzane nową metodą. W ramach e-oceniania, prace uczniów będą skanowane, a potem wysyłane do egzaminatorów. Dzięki tej innowacji liczbę egzaminatorów sprawdzających prace można było zmniejszyć z 4,5 do 1,5 tysiąca.

Do napisania egzaminu w tym roku zasiadło ponad 360 tys. gimnazjalistów. W Górowie Iławeckim jest ich 75: 59 w Gimnazjum nr 1 oraz 16 w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages