Niedziela, 5 kwietnia 2020. Imieniny Ireny, Kleofasa, Wincentego

Modlitwa przy symbolach SDM

2016-05-19 08:46:12 (ost. akt: 2016-05-19 08:48:07)

Autor zdjęcia: BT

Zapowiadane wcześniej nawiedzenie do Górowa Iławeckiego w dniach 17 – 18 maja symboli Światowych Dni Młodzieży – ikony Matki Bożej Salus Populi Romani oraz Krzyża Młodych zakończyło się spotkaniem z ponad trzystuosobową społecznością Szkoły Podstawowej nr 2.

Uświęcone wizytami na wszystkich kontynentach Ziemi i spotkaniami z milionami chrześcijan symbole przywiózł do Górowa ks. Grzegorz Nazar, natomiast tę wizytę koordynował ks. dziekan Jan Łajkosz, proboszcz miejscowej parafii greckokatolickiej.

Ikona oraz krzyż przyjmowane były w cerkwi greckokatolickiej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, Środowiskowym Domu Samopomocy „Barka”, cerkwi prawosławnej p.w. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy, Zespole Szkół, Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II, Zespole Szkół w Kandytach, kościele rzymskokatolickim Najświętszego Serca Pana Jezusa, Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym, Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania (gdzie odbyło się czuwanie do godz. 22.00) i Szkole Podstawowej nr 2.

Te ważne dla chrześcijan symbole podejmowane były w każdym miejscu z należną czcią, modlitwą i wspólnymi śpiewami. Realizowane były w ten oto sposób słowa św. Jana Pawła II wyryte na tabliczce przymocowanej do krzyża: „Umiłowani młodzi! U kresu Roku Świętego powierzam Wam znak tego Roku Jubileuszowego: krzyż Chrystusa! Nieście go w świat jako znak miłości, którą Pan Jezus umiłował ludzkość! Głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym zmartwychwstałym jest ratunek i odkupienie. Rzym 1984”.

Bohdan Tchórz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages