Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Jubileusz w górowskim gimnazjum

2016-05-29 08:31:54 (ost. akt: 2016-05-31 08:27:30)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim otrzymało sztandar i imię Jana Pawła II 20 maja 2006 r. Dokładnie dziesięć lat później szkoła świętowała jubileusz nadania szkole imienia tego wielkiego Polaka.

Tradycyjnie obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez księdza kanonika Józefa Gawrylczyka. Po nabożeństwie wszyscy uczestniczący udali się do szkoły, gdzie rozpoczął się apel.

W przemówieniu inaugurującym obchody dyrektor szkoły Dariusz Hawrylec serdecznie powitał przybyłych na uroczystość gości, w tym: wicemarszałka województwa warmińsko-mazurskiego Mirona Sycza, burmistrza miasta Jacka Kostkę, księży górowskich parafii, przedstawicieli placówek oświatowych, służb mundurowych, nauczycieli emerytów, rodziców, sponsorów oraz wszystkich, którzy przybyli na tę uroczystość.

W swojej wypowiedzi podkreślił, jak ważną postacią był i jest patron Jan Paweł II oraz jak istotną rolę pełni Jego nauka i postawa w kształtowaniu wrażliwości i umysłów młodych ludzi – uczniów gimnazjum.

Podczas uroczystości nagrodzono laureatów II Konkursu Plastycznego poświęconego Janowi Pawłowi II „Pro memoria”.

W kategorii klas I-III szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Eliza Wojtanowska ze Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim, drugie zdobył jej szkolny kolega Kornel Płoski, a trzecie miejsce na podium przypadło uczennicy ze Szkoły Podstawowej Pieszkowie – Wiktorii Kołakowskiej.

W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajął Mikołaj Szafrański ze Szkoły Podstawowej w Wojciechach, zaś drugie i trzecie miejsce przypadło uczniom górowskiej podstawówki: Bartłomiejowi Gorzyckiemu i Darii Paluszek.

Laureatką w kategorii szkół gimnazjalnych została uczennica gimnazjum w Kandytach Łucja Zajączkowska, a drugie i trzecie miejsce zajęły uczennice Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim: Emilia Sokół i Elizaveta Ivanova.

Wyróżnienie zdobyła Marta Rydzewska z Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim. Wyróżniono również pracę zbiorową wykonaną przez górowskie gimnazjalistki: Katarzynę Bilkiewicz, Katarzynę Kaczyńską, Natalię Lipniewicz i Karolinę Romanik.

Po części oficjalnej uczniowie klas IIb oraz Ib wystawili sztukę, której scenariusz został oparty na motywach lektury „Mały Książę”.

Baśń filozoficzna Exupery`ego nie została przywołana przypadkowo, gdyż nasycenie tekstu wartościami uniwersalnymi w połączeniu z cytatami z wypowiedzi Jana Pawła II dały naprawdę ciekawy efekt. Przedstawienie zostało zrealizowane w ramach projektu edukacyjnego.

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w realizację tego pięknego jubileuszu. Mam nadzieję, że wartości, które wpajał młodym ludziom Jan Paweł II będą wciąż żywe, a my jako grono pedagogiczne zdołamy umiejętnie wspomagać rozwój naszych uczniów, dając im szansę na realizację marzeń zarówno tych wielkich jak i tych najdrobniejszych. Powtórzę za naszym Partonem: Zadania przed nami są na miarę każdego z nas – chciałbym, aby wszyscy obecni jak i przyszli uczniowie naszej szkoły to wiedzieli – podsumował dyrektor szkoły Dariusz Hawrylec.

Dziękujemy za wsparcie organizacyjne pracownikom Urzędu Miasta, Ks. dziekanowi Józefowi Gawrylczykowi i Janowi Puławskiemu za odprawienie Mszy Świętej i piękne słowa podczas homilii, wszystkim zaangażowanym rodzicom, sponsorom - Janinie Zdunek, Jerzemu Oleszkiewiczowi, Władysławowi Wiencowi i Henrykowi Wieleba, Katarzynie Pacewicz, Ryszardowi i Teresie Januszko oraz TV Górowo za oprawę medialną. To dzięki Wam nasza uroczystość miała wyjątkowy klimat.

Iwona Gajżewska-KostkaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages