Łyna wygrywa piłkarskie derby w Górowie Iławeckim

2016-06-05 21:02:41(ost. akt: 2016-06-05 21:15:40)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Trzy gole, wszystkie zdobyte po uderzeniach głową, strzeliła na boisku w Górowie Iławeckim Łyna Sępopol. Dla gospodarzy były to ostatnie derby w tym sezonie, dla gości pierwsze w tej rundzie.
Zwycięstwo Łyny było jak najbardziej zasłużone. Goście już w pierwszej połowie dwa razy trafili do siatki rywali. Najpierw Łukasz Pawłowski wykorzystał dośrodkowanie Pawła Dobrzyńskiego z rzutu rożnego, a potem Rafał Naruszewicz dobił piłkę po akcji Piotra Dobrzyńskiego.

W pierwszej połowie drużyna z Sępopola grała z większym "zębem". Była szybsza, częściej atakowała. Cresovia stworzyła sobie jedną okazję.

W drugiej połowie Łyna nadal grała swoje i to dość szybko przyniosło efekt. Swojego drugiego gola w tym meczu i drugiego głową zdobył Pawłowski.

Od tego momentu goście cofnęli się, a stroną przeważającą zrobiła się Cresovia. Gospodarze coraz częściej gościli pod bramką rywali, częściej niż przed przerwą na nią strzelali, ale tego dnia między słupkami stała zapora nie do przejścia. Był nią bramkarz Łyny Damian Skorupski, który bronił wszystkie piłki.

A już fenomenalnymi wręcz interwencjami popisał się w 64. minucie, kiedy w odstępie zaledwie kilkunastu sekund obronił trzy (!) bardzo groźne uderzenia górowian.

Dla Cresovii były to ostatnie w tym sezonie derby. Piłkarze z Górowa Iławeckiego wygrali cztery spotkania z rywalami zza miedzy, jedno zremisowali, a jedno przegrali. Łyna dopiero pierwszy raz tej wiosny zagrała taki mecz. W dwóch ostatnich kolejkach sezonu zmierzy się jeszcze z Granicą Bezledy (u siebie) i Victorią Bartoszyce (na wyjeździe).

Po 28 kolejkach Cresovia zajmuje w tabeli 6. miejsce (46 pkt, bramki 55:44), Łyna awansowała na 8. pozycję (39, 71:56).