Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Łączą nas Kalinowe Mosty

2016-06-07 12:12:04 (ost. akt: 2016-06-07 12:27:38)

Autor zdjęcia: BT

W Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim otwarto festiwal programów radiowych i telewizyjnych "Kalinowe Mosty". Biora w im udział dziennikarze z Ukrainy, Białorusi i Polski.

Z inicjatywą realizacji ciekawego projektu medialnego, który otrzymał nazwę Międzynarodowy Festiwal Programów Telewizyjnych i Radiowych "Kalinowe Mosty" siedem lat temu wystąpił redaktor Stefan Migus, przewodniczący olsztyńskiego Zarządu Oddziału Związku Ukraińców w Polsce. Biorą w nim udział dziennikarze lokalnych stacji radiowych i telewizyjnych z Ukrainy, Białorusi i Polski.

Idea festiwalu to budowanie mostów do integracji z państwami Unii Europejskiej. Przyjeżdżający do nas ze wschodu dziennikarze realizują programy ukazujące Polskę i zmiany w niej zachodzące po wejściu do Unii, korzyści z tego płynące ale też i pewne niedogodności. Programy te emitowane są potem przez większość ośrodków regionalnych na Ukrainie.

Uroczyste otwarcie festiwalu odbyło się się w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim 6 czerwca 2016 r. Prócz dziennikarzy wzięli w nim udział wicemarszałek województwa Warmińsko-Mazurskiego Miron Sycz, pełnomocnik marszałka województwa ds. mniejszości narodowych i etnicznych Wiktor Leyk, starosta bartoszycki Wojciech Prokocki, burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka, wójt gminy Górowo Iławeckie Bożena Świtaj.

Podczas otwarcia wicemarszałek wręczył odznakę "Zasłużony dla Warmii i Mazur" gościom z Ukrainy, współorganizatorom festiwalu. Otrzymali ją Petro Midrihan i Andrij Wełesyk.

Zakończenie festiwalu przewidziane jest na 9 czerwca w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Organizatorami inicjatywy są: Związek Ukraińców w Polsce, Oddział w Olsztynie i Rówieńska Obwodowa Kompania Telewizji i Radia. Od czterech lat wspiera ich także Warmińsko-Mazurski Fundusz Ochrony Środowiska i Zasobów Wodnych w Olsztynie.

Bohdan TchórzCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages