Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Ćwiczenia gotowości obronnej

2016-06-25 07:22:22 (ost. akt: 2016-06-25 07:28:22)

Autor zdjęcia: BT

W poniedziałek i wtorek 20 – 21 czerwca 2016 roku na terenie powiatu bartoszyckiego zostały przeprowadzone powiatowe ćwiczenia obronne z udziałem samorządów gminnych pod kryptonimem BARTOSZYCE 2016.

Celem głównym ćwiczeń było „Doskonalenie funkcjonowania organów samorządu terytorialnego w stanie gotowości obronnej państwa czasu kryzysu wywołanego działaniami terrorystycznymi oraz zabezpieczenie potrzeb Sił Zbrojnych”.

W ćwiczeniu brało udział Starostwo Powiatowe w Bartoszycach, organy szczebla gminnego, kierownicy powiatowych służb, inspekcji i straży pożarnych, kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu oraz komendanci struktur organizacyjnych: Służba Stałego Dyżuru, obsada etatowa Akcji Kurierskiej.

W pierwszym dniu akcja w UM Górowo Iławeckie rozpoczęła się od posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem jego przewodniczącego Jacka Przemysława Kostki, burmistrza miasta, gdzie omówiono sytuację na administrowanym terenie. Następnie służba Stałego Dyżuru zlokalizowana w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego przyjmowała i wysyłała meldunki nadchodzące z organów szczebla wyższego.

Następnego dnia ćwiczeń rozwinięto zespół zastępczych miejsc szpitalnych w Szkole Podstawowej Nr 2, gdzie przeprowadzona została akcja rozdawania uczniom tabletek jodowych, przeprowadzono doręczanie ćwiczebnych kart powołania dla żołnierzy rezerwy. Sprawdzono też zapasowe źródło zasilania w energię elektryczna na ujęciu wodnym i stacji uzdatnia wody przy ul. Olsztyńskiej.

W trakcie ćwiczeń zostały osiągnięte cele szkoleniowe wynikające z przyjętych rozwiązań. Sprawdzono też stan przygotowania kadry kierowniczej i pracowników bezpośrednio wykonujących zadania obronne w jednostkach samorządu terytorialnego. Sprawdzono stan gotowości systemu mobilizacyjnego rozwinięcia Sił Zbrojnych we współdziałaniu z Wojskowym Komendantem Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim.

Bohdan TchórzCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages