W nagrodę jadą do Brukseli. Mają wiele sukcesów

2016-06-29 10:43:54(ost. akt: 2016-06-29 13:59:09)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Uczniowie Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim mają się czym poszczycić. Odnieśli wiele sukcesów edukacyjnych i sportowych. Przeczytajcie podsumowanie roku szkolnego.
Uczniowie Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim na początku lipca udadzą się w podróż do stolicy zjednoczonej Europy - Brukseli. Wycieczka jest wynikiem zdobycia nagrody specjalnej w Ogólnopolskim Konkursie „Młodzi kręcą Unię”.

Jednak nie jest to jedyny powód do dumy uczniów górowskiej placówki. Duży sukces osiągnęła uczennica kl. I LO Kamila Skrzypa , która została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej, finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Ekologicznej i zdobywczynią I miejsca Okręgowego Etapu LVII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Pięcioro uczniów zostało laureatami finału Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego w Łodzi.

Cieszące się dużym zainteresowaniem klasy mundurowe, które przygotowują uczniów do pracy w służbach mundurowych, również osiągnęły znaczące sukcesy.

Należą do nich:
— II miejsce w klasyfikacji zespołowej Wojewódzkich Zawodów Strzeleckich LOK Juniorek i Juniorów Młodszych w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej,

—II miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Obrony Kraju w Wieloboju Obronnym w Strzelaniu z Broni Sportowej,

— I miejsce w marszobiegu zespołowym w Wojewódzkich Mistrzostwach Obrony Kraju w Wieloboju Obronnym,

— VII miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych Ogrodzieniec 2016,

— I miejsce w Rodzinnych Zawodach Strzeleckich z Broni Pneumatycznej podczas Międzynarodowych Dni Regionu Bartoszyc 2016.

26 czerwca zostały przeprowadzone Ogólnopolskie Mistrzostwa LOK w Wieloboju Obronnym. Nasi zawodnicy wywalczyli IV miejsce, zaś uczennica Angelika Mochnacz uplasowała się na pierwszym miejscu w strzelaniu.

Mamy nadzieję, że rozpoczynające się wakacje pozwolą naszym uczniom odpocząć i tym samym nabrać sił do pracy w osiąganiu kolejnych sukcesów.