Uczestnicy Grand Prix wrócili do stołów po wakacyjnej przerwie

2016-09-05 08:31:50(ost. akt: 2016-09-05 08:39:23)

Autor zdjęcia: Bartłomiej Matoszko

Po wakacyjnej przerwie wznowione zostały rozgrywki IV Grand Prix amatorów Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym. W sobotę (3 września) 27 zawodników rozegrało czwarty już turniej tegorocznej edycji.
Zawody miały kilku bohaterów. Z pewnością jednym z nich był rozpoczynający 6 klasę szkoły podstawowej Szymon Pupel z Kętrzyna. Ten młody zawodnik dzielnie sobie radził w turnieju open, gdzie nieznacznie (jeszcze) uległ zawodnikom bardziej doświadczonym.

Szymon powetował sobie straty w swojej kategorii i pewnie pokonał wszystkich szkolnych przeciwników. Drugie miejsce zajął górowianin Adam Dawid, który po tym turnieju wskoczył na pozycję wicelidera, ustępując jedynie w klasyfikacji Kacprowi Misiunowi z Gołdapi.

Turniej amatorów wygrał ubiegłoroczny zwycięzca — Daniel Buczyński z Płoskini, który znacznie przybliżył się do liderującego w tej klasyfikacji Adama Makara ze Srokowa.

W kategorii open triumf zanotował Wojciech Wojciechowski z Kętrzyna, dzięki czemu wskoczył na pozycję lidera z przewagą zaledwie punktu nad Adamem Makarem. W klasyfikacji generalnej najniższe miejsce na podium, zarówno wśród amatorów jak i open, zajmuje olsztynianin Franciszek Jastrzębowski.

Należy stwierdzić, że w zawodach, obok stałych sympatyków biorących w nim udział, pojawiają się również i kolejni tenisiści. Taka sytuacja cieszy organizatorów, którzy poprzez sport starają się promować wizerunek naszego miasteczka.

Kolejny turniej Grand Prix odbędzie się 1 października.