Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Najładniejsza wieś regionu to Woryny

2016-10-01 16:09:36 (ost. akt: 2016-10-01 16:36:42)

Autor zdjęcia: Facebook/Wieś woryny

Woryny w gminie Górowo Iławeckie zostały uznane najbardziej zadbaną wsią regionu. Zajęła I miejsce w konkursie „Czysta i piękna zagroda - estetyczna wieś”, organizowanym przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich.

Fot. Facebook/Wieś Woryny
Zgodnie z regulaminem konkursu, do rywalizacji na poziomie regionalnym, gmina mogła zgłosić tylko jedną wieś. W 2016 r. wójt gminy Górowo Iławeckie Bożena Olszewska-Świtaj zgłosiła Woryny i wybór ten okazał się słusznym. Nie był to jednak wybór samej pani wójt.

Woryny w etapie gminnym konkursu rywalizowały z Kandytami, Żywkowem i Czyprkami.

Wyłonieniem najładniejszej wsi gminy Górowo iławeckie zajmowała się komisja konkursowa z udziałem przedstawicieli: Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Bartoszycach, Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach oraz Urzędu Gminy.30 września komisja konkursowa powołana przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich podsumowała konkurs na etapie regionalnym i uznała, że najpiękniejszą w regionie jest wieś Woryny.

Wszystko to jest zasługą samych mieszkańców, którzy podjęli wiele inicjatyw społecznych. Zadbali o park, ustawili nowy krzyż, zbudowali ogrodzenie świetlicy, nowy chodnik, skompletowali niewielki skansen. W nagrodę otrzymali 15 tys. złotych.

Gratulujemy!

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Odrodzony #2082402 | 83.31.*.* 7 paź 2016 10:26

  Nie wszyscy Radni są bezużyteczni.Mieszkam w Stedze Małej ,gdzie Pan Radny i Sołtys w jednej osobie Szanowny Pan Lech Hermanowicz jest osobą bardzo lubianą i cenioną za to co robi dla naszej miejscowości,poczynając od nowej nawierzchni drogi,chodnika,barierki,oświetlenia,fen omenalny plac zabaw,kończąc na posadzeniu drzewek,systematycznym koszeniu trawy i dbaniu o czystość i porządek.Jest bezcenny w pomocy ludziom nie potrafiącym poradzić sobie z problemami dnia codziennego jak i Antropologii filozoficznej.Genialny człowiek,wspaniały mąż,rewelacyjny ojciec,niezastąpiony sąsiad,od ust sobie odejmie,żeby drugiemu nie działa się krzywda,wzór do naśladowania.Marzymy,żeby w przyszłości został Prezydentem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mieszkaniec gminy #2081860 | 91.94.*.* 6 paź 2016 16:45

   tylko trzy wioski a gdzie reszta. tak to jest zasługa mieszkańców i jak jest normalny radny to też jest ważne ja mieszkam w sołectwie [dzikowo pareżki orsy dęby] to radną widże co cztery lata obiecuje cuda żeby się tylko dostać do kasy a teraz ma to gdzieś. w mojej wiosce nie ma drogi nie ma lamp nie ma nic tylko Stalinca wpuśćić żeby zrównał to z powierzchni ziemi. Mam pytanie po co się wybiera radnych jak nic nie robią? po znajomości ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Pani Bożeno Wójtowo Wójtów Królowo #2077907 | 83.9.*.* 2 paź 2016 14:43

   Składam Pani najszczersze gratulacje z okazji zajęcia 1 miejsca w plebiscycie ''Tak czy nie dla władzy''Jesteśmy z Pani dumni.Wyborcy

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. z.. #2077785 | 217.99.*.* 2 paź 2016 11:16

   A teraz będzie kłótnia o te 15 tys.;]

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. No właśnie!!!!! #2077545 | 83.6.*.* 1 paź 2016 19:18

   " Wszystko jest zwsługą samych mieszkańców " a wójt tylko zgłosiła i teraz jak zawsze spija śmietankę . Na chyba 36 Sołect tylko trzy !!!! zgłosiły się do konkursu w gminie to też o czymś świadczy- smutne

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages