Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Zespół Śpiewaczy Promień występuje już od 11 lat

2016-10-05 08:31:05 (ost. akt: 2016-10-05 11:26:54)

Autor zdjęcia: BT

Górowski Zespół Śpiewaczy Promień, którego dochodzący z otwartych okien miejscowego Ośrodka Kultury głos można usłyszeć w każdy poniedziałek, właśnie wszedł w jedenasty rok istnienie i działalności.

Powstał on w 2005 roku jako wynik projektu dofinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Projekt zakładał aktywizację seniorów w dziedzinie kultury.

Założycielem i pierwszym instruktorem był Włodzimierz Bohun. Po jego odejściu przez prawie dwa lata instruktorem był Miron Maciopa. Obecnie zespół działa bez instruktora, ale akompaniuje mu na akordeonie Henryk Wojnicz.

Zespół można usłyszeć w przeglądach podobnych grup na terenie województwa. Koncertuje także w lokalnym środowisku śpiewając piosenki ludowe i biesiadne polskie i ukraińskie. Śpiewa także kolędy oraz pieśni patriotyczne i wojskowe.Zespół wielokrotnie wystąpił dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego i uczestników Centrum Barka. Od czasu do czasu występuje z okazji świąt w miejscowych kościołach.

Od 2015 roku Promień uzupełnił swój program repertuarem słowno-muzycznym. Reżyserem tych programów jest Irena Johaniewicz. W skład zespołu wchodzi grupa emerytów i rencistów, którzy nie wyobrażają sobie lepszej formy spędzania wolnego czasu.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages