Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Napisali projekt, pozyskali pieniądze i zadbali o otoczenie swojego bloku

2016-10-11 07:23:16 (ost. akt: 2016-10-11 09:40:45)

Autor zdjęcia: BT

Mieszkańcy budynku nr 12 przy ul. 1 Maja w Górowie Iławeckim, wiedzą, że wystarczy tylko chcieć, a wspólnymi siłami można zrobić wiele dla publicznej przestrzeni, w której się żyje. A właśnie jeszcze nie tak dawno podwórze ich budynku wyglądało niezbyt atrakcyjnie.

Na poprawę jego stanu brakowało środków finansowych, a przede wszystkim chyba także inwencji w działaniu. W końcu mieszkańcy wspólnoty postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Zawiązała się nieformalna grupa "Aktywni inaczej", która złożyła wniosek grantowy do Lokalnej Grupy Działania "Warmiński Zakątek". Grupę stworzyli: M. Mycio, K. Antonowicz i M. Kula. Ich projekt zatytułowany "Być, czy żyć aktywnie - oto jest pytanie" zakładał powstanie placu zabaw dla dzieci, zasadzenie krzewów, wykonanie prac ziemnych polegających na wyrównaniu terenu podwórza. Projekt trafił do komisji oceniającej i uzyskał wystarczającą ilość punktów, a co za tym idzie inicjatorzy projektu otrzymali potrzebne fundusze na jego realizację.

Intensywne prace trwały przez kilkanaście dni. Efekt przerósł oczekiwania realizatorów. Kolorowy plac zabaw został otoczony barwnym, drewnianym płotkiem i usytuowany na równym, piaszczystym podłożu. Wokół zasadzono krzewy. Z inicjatywy grupy realizującej projekt, ze środków finansowych Wspólnoty wykonano również dwa parkingi, wyłożone polbrukiem i nowe chodniki. Plac zabaw zaraz zapełnił się dziećmi, które przybyły tu z całej ulicy 1 Maja.

- Cieszę się, że udało się nam zrealizować zaplanowany projekt - mówi M. Mycio, główny pomysłodawca projektu.

- Przede wszystkim cieszę się, że udało się wskrzesić wśród moich sąsiadów zapał i chęć do wspólnej pracy. Zachęceni osiągniętym sukcesem, jesteśmy już w końcowej fazie powołania do życia stowarzyszenia, którego celem statutowym będzie m.in. praca na rzecz najbliższego środowiska jak i mieszkańców Górowa Iławeckiego

W tym miejscu słowa podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom pracującym przy projekcie. Społecznicy dziękują również burmistrzowi oraz jego pracownikom E. Drymuchowi, O. Żelanisowi i A. Cioskowi, którzy w różny sposób pomogli przy realizacji projektu.

Burmistrz, który oglądał efekt końcowy projektu, powiedział: "Wszystkie inicjatywy wychodzące od mieszkańców naszego miasta staramy się popierać w ramach posiadanych sił i środków. Wszystkim nam przecież zależy na tym, aby nasze miasteczko było coraz ładniejsze."

Inicjatorzy projektu mają zamiar w przyszłym roku wybudować, obok placu zabaw dla dzieci, jeszcze plac relaksu dla dorosłych, na którym stanie drewniana wiata oraz miejsce na grilla. Duże nadzieje wiążą także z powstaniem stowarzyszenia, które pozwoli im łatwiej zdobyć środki finansowe na zamierzone działania.

Bohdan TchórzCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. news dosłownie zwala z nóg ! #2087828 | 188.146.*.* 13 paź 2016 10:52

  naprawdę nie ma o czym pisać w Górowie Ił ? A np. o byłym dworcu PKP i jego otoczeniu, które wygląda jak po najeździe barbarzyńców. Syf jako wizytówka miasta......

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Mieszkaniec #2087466 | 83.9.*.* 12 paź 2016 21:41

   Mylisz się. Mieszkancy, z tego co wiem, nie mieli partnera w postaci samorządu. Był to "miękki projekt". Partnerem była Wspólnota mieszkaniowa. Samorząd pomagał w innych sprawach. Widocznie zasłuźył ma pochwałę. Naprawdę urzędnicy teź potrafią być ludźmi... po co ten sarkazm.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. O , O i A ,A i jeszcze chu, hu #2086421 | 83.9.*.* 11 paź 2016 21:33

   inwestycja, że klękajcie narody - lecz na miarę gospodarza tak myślę

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages