Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Rozmawiali o górowskiej oświacie

2016-10-20 17:56:15 (ost. akt: 2016-10-20 17:57:45)

Autor zdjęcia: BT

Trwająca w Sejmie dyskusja o likwidacji gimnazjów przybliża nas coraz bardziej do kolejnej reformy oświaty w Polsce.

Zdaniem władz Górowa Iławeckiego, aby podejmować ważne decyzje w trudnych sprawach, należy wysłuchać głosu najbardziej zainteresowanych.

We wtorek 18 października z burmistrzem Jackiem Kostką spotkali się przedstawiciele szkoły podstawowej nr 2, gimnazjów, związków zawodowych oraz radnych.

Tematem spotkania była reforma systemu oświaty oraz związane z nią wygaszanie gimnazjów. Burmistrz z uwagą wysłuchał wszystkich opinii i zaprosił na następne spotkanie już po uchwaleniu przez Sejm stosownych aktów prawnych.

Podstawowym wnioskiem - jak podkreśla nasz burmistrz - jest konieczność przeprowadzenia górowskiej oświaty przez reformę w taki sposób, by jak najmniej dotknęła ona nasze dzieci.

W przypadku nauczycieli proponowane rozwiązana są na tyle bezpieczne, że nie ma obawy o zwolnienia w miejskich placówkach oświatowych.

RL


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nom #2094944 | 91.94.*.* 22 paź 2016 19:53

    O poziomie waszej edukacji świadczą wyniki naszych dzieci idących do szkół ponadgimnazjalny w innych miastach. NĘDZA JEDNA WIELKA NĘDZA!!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages