Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Uczniowie klas mundurowych złożyli ślubowanie i zostali mianowani na kolejne stopnie

2016-11-20 10:33:34 (ost. akt: 2016-11-20 10:44:14)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Stopnie szeregowego kadeta, kadeta i starszego kadeta otrzymali uczniowie górowskich klas mundurowych. Odbyło się to podczas podniosłej uroczystości z udziałem wielu gości i rodziców.

11 listopada uroczyście obchodzimy dzień odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W Zespole Szkół w Górowie Iławeckim obchody Święta Niepodległości już od siedmiu lat mają szczególnie podniosły charakter. Łączą się bowiem z ważnym świętem szkoły, jakim jest mianowanie uczniów klas mundurowych.

Podniosłość i ważność uroczystości, która miała miejsce 15 listopada, podkreślili przybyli na nią zaproszeni goście: starosta powiatu bartoszyckiego W. Prokocki, radni powiatu bartoszyckiego z B. Kamińską na czele, dyrektor PZAO w Bartoszycach K. Karólewski, zastępca dowódcy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płk W. Dobrzyń, dyrektor Aresztu Śledczego w Bartoszycach ppłk J. Albert, komendant Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim ppłk S. Ciok, zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Kamińsku mjr A. Kozłowski, przedstawiciel Straży Granicznej w Grzechotkach mjr A. Kolasa, przedstawiciel 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim kpt. M. Erdon, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim bryg. R. Szymukowicz, zastępca komendanta powiatowego Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach mł. insp. G. Jurewicz, burmistrz miasta Górowo Iławeckie J. Kostka, prezesi kół strzeleckich w Lidzbarku Warmińskim, dyrektorzy miejscowych szkół oraz przedstawiciele zaproszonych gimnazjów.

Po uroczystej prezentacji klas mundurowych, których uczniowie wystąpili w galowych mundurach, nastąpiło ślubowanie i nadanie aktów mianowania.

Uczniowie klasy pierwszej zostali mianowani przez płk. W. Dobrzynia na stopień szeregowego kadeta. Wyróżnieni uczniowie klasy drugiej otrzymali stopień kadeta, na którego minował ich ppłk S. Ciok. Wyróżnionych uczniów klasy trzeciej na stopień starszego kadeta mianował mjr A. Kozłowski. Z rąk dyrektor E. Gottuk i z-cy dyrektora E. Kanclerz – Szulc uczniowie otrzymali akty mianowania.

Kolejnym ważnym punktem uroczystości było wręczenie przez dyrektor statuetek dla najlepszych uczniów klasy mundurowej. W tym roku statuetki trafiły do Joanny Lipkiewicz - najlepszej uczennicy tych klas oraz Radosława Konieczka - najbardziej zaangażowanego i aktywnego ucznia.

Podziękowania za dotychczasową współpracę otrzymali również: starosta W. Prokocki, radna powiatu bartoszyckiego B. Kamińska oraz zaprzyjaźnione jednostki mundurowe , które wspierają działania klas mundurowych.

W trakcie uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć akcentu artystycznego. Uczniowie przygotowali montaż słowno - muzyczny związany z obchodami Święta Niepodległości.

Na koniec uczniowie klas mundurowych zaprezentowali pokaz musztry paradnej i sprawności fizycznej.

Przez cały czas trwania imprezy wszystkim uczniom dopingowali wzruszeni rodzice, którzy licznie przybyli na tę uroczystość.

Marta MycioCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages