Czwartek, 2 kwietnia 2020. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława

Pamięci ofiar Wielkiego Głodu

2016-11-28 14:34:07 (ost. akt: 2016-11-28 22:12:23)

Zapaleniem świecy pamięci w dzień 26 listopada o godz. 16 Ukraińcy na Ukrainie, a także w diasporze uszanowali ofiary Wielkiego Głodu i politycznych represji, które miały miejsce na złamie 1932 i 1933 r.

W bardzo interesujący sposób przyczyny tragedii tłumaczy Ukraińska Cerkiew Prawosławna Moskiewskiego Patriarchatu – „Dostaliśmy to, na co zasłużyliśmy”
W bardzo interesujący sposób przyczyny tragedii tłumaczy Ukraińska Cerkiew Prawosławna Moskiewskiego Patriarchatu – „Dostaliśmy to, na co zasłużyliśmy”
Głód pojawił się w wyniku celowych działań administracyjnych władzy radzieckiej polegających na konsekwentnym wprowadzaniu polityki przymusowej kolektywizacji rolnictwa i bezwzględnej egzekucji przez organy państwowe narzuconych chłopom obowiązkowych kontyngentów dostaw produktów rolnych w wymiarze przekraczającym ich możliwości produkcyjne.

W wyniku Wielkiego Głodu śmierć poniosło ok. 10 mln mieszkańców dzisiejszej wschodniej i centralnej Ukrainy*.

Ten Dzień Pamięci obchodzony jest od 26 listopada 1998 r. i, zgodnie z ukazem prezydenta, jest to czwarta sobota listopada.

Świece zapłonęły także w wielu oknach domów na Warmii i Mazurach.

BT

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ? #2122645 | 28 lis 2016 16:35

    Przed "Hołodomorem" Ukraińców z zachodniej Ukrainy należącej do Polski uchroniły władze II RZECZYPOSPOLITEJ. A później ci Ukraińcy z wdzięczności wymordowali swoich obrońców. Kilka lat temu na forum Ukraińcy.wm.pl prowadziłem spór na ten temat z osobą podpisującą się "Żona Lota". Osoba ta nie wytrzymała moich argumentów i zamilkła do dziś. A zaputałem między innymi dlaczego Ukraińcy bardziej nienawidzą Polaków za humanitarnie przeprowadzoną "Akcję Wisła" niż radzieckich komunistów za "Hołodomor".

    Ocena komentarza: warty uwagi (216) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages