Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Charytatywnie dla Dorotki

2016-12-06 10:20:38 (ost. akt: 2016-12-06 10:27:57)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

W górowskiej restauracji „Róża wiatrów” odbył się bal charytatywny, podczas którego zbierano fundusze na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i leczenie uczennicy Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Górowie Iławeckim Dorotki Małkiewicz.

Organizatorem było Stowarzyszenie „Górowska Mała Ojczyzna” (GMO) oraz „Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gospodarczego Miasta i Gminy Górowo Iławeckie”. Przedsiębiorcy, samorządowcy, nauczyciele, przedstawiciele służb mundurowych i inni mieszkańcy nie dość, że dobrze się bawili, to jeszcze nie pierwszy raz udowodnili, że mają wielkie serca, otwarte na pomoc potrzebującym.

Dorotka Małkiewicz, na rzecz której zorganizowano całą akcję ma 16 lat. Jest dzieckiem niepełnosprawnym, poruszającym się wyłącznie na wózku inwalidzkim, ale jednocześnie pogodnym i spontanicznym. Cały czas musi być pod opieką mamy.

Choruje na wiele chorób, ale dzielnie walczy ze swoim inwalidztwem. Od urodzenia wymaga specjalistycznego leczenia. Odważnie znosi wielokrotne zabiegi operacyjne, które ratują jej życie. Przed nią niebawem kolejne. Potrzebuje też ciągłej rehabilitacji.

Aby pomóc Dorotce i jej rodzinie, w Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim, gdzie dziewczynka się uczy, zawiązał się Komitet Społeczny „Razem dla Dorotki”, który zbiera środki na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i leczenie dziewczynki.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie szkoły we współpracy z rodzicami uzbierali wiele przedmiotów, często własnoręcznie wykonanych, które przekazano na akcję pomocy. Cenne było również to, że kilka z nich wykonała osobiście Dorotka z pomocą uczących ją nauczycieli oraz mama dziewczynki.

— Takie akcje pokazują, jak wielka siła i dobro drzemie w ludziach i jak dużo możemy zrobić, jeśli działamy wspólnie — mówi Dariusz Hawrylec przewodniczący Komitetu. — Cieszę się bardzo, że prezesi Grzegorz Błocki i Janusz Kloc wsparli naszą akcję.

Podczas balu przeprowadzono aukcję przedmiotów przekazanych przez wiele osób i instytucji. Byli wśród nich: Zakład Karny w Kamińsku, Centrum „Barka”, Starosta Bartoszycki Wojciech Prokocki, Wójt Gminy Górowo Iławeckie Bożena Olszewska-Świtaj, Burmistrz Miasta Górowo Iławeckie Jacek Kostka, Wicemarszałek Woj. Warmińsko-Mazurskiego Miron Sycz, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego, Rotary Club z Bartoszyc i Lidzbarka Warmińskiego, Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania, Hotel Krasicki, pracownicy Nova Mazur z Bartoszyc, Janusz Kloc, Monika i Grzegorz Błoccy, Jan Bachar, Marta Sztygier, wiceprezes PZPS Paweł Papke, zespół Enej, M. Zakrzewska, M. Kolassa, D. Szyszka, Urząd Miasta Górowo Iławeckie, M. Maciopa, P. Pieniak, E. Szulc, Dorotka Małkiewicz wraz z rodziną, B. Kobusz, K. Antonik, A. Leśkiewicz i wiele innych osób.

Wszystkim w imieniu własnym i Dorotki Małkiewicz z rodziną z całego serca dziękujemy. Jesteśmy pewni, że dobro, którym Państwo się dzielicie zostanie Wam odwzajemnione.

To nie koniec naszych działań. Chcemy kontynuować pracę, bo nasz cel nie został jeszcze osiągnięty. Mamy wiele pomysłów i wiarę w powodzenie zapoczątkowanej akcji.

Dariusz Hawrylec



Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: pieniakp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages