Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Prezent od świętego w dniu jego święta

2016-12-07 07:25:40 (ost. akt: 2016-12-07 10:42:00)

Autor zdjęcia: BT

Prezenty, także te bardzo praktyczne, daruje nie tylko Święty Mikołaj. Mamy instytucje, które także zajmują się pomocą tym z nas, najbardziej potrzebującym.

Tak się złożyło, że górowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizując projekt POPŻ 2014-2020 w dniu Mikolajek rozpoczął kolejną dystrybucję artykułów żywnościowych dla najuboższych mieszkańców miasta, właśnie tych, którzy znajdują się obecnie w trudnej sytuacji życiowej: bezrobotni, niepełnosprawni, rodziny wielodzietne, rodziny i osoby dotknięte ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

W ramach pomocy, ze wsparcia w mieście skorzysta 750 osób, które kwalifikują się do pomocy zgodnie z ustawą o pomocy społecznej. Do rozdysponowania jest: ryż biały, herbatniki, mleko UHT, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, filet z makreli w oleju (konserwy), szynka drobiowa (konserwy), cukier biały, olej rzepakowy.

Osoby, które chciałyby skorzystać ze wsparcia żywnościowego, a nie przekraczają kryterium dochodowego, zgodnie z ustawą o pomocy społecznej – 951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie, mogą zgłaszać się do OPS w celu uzyskania skierowania do pobrania paczki żywnościowej.

Tego szczególnego dnia pracownicy dziękują panu burmistrzowi Jackowi Kostce za remont magazynu, dzięki czemu wolontariusze wydający żywność mają lepsze warunki pracy. Dziękują także wolontariuszom, którzy pomagają przy rozładunku.

Bohdan TchórzCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xxx #2130588 | 94.254.*.* 8 gru 2016 18:09

  Pomoc dla rodzin potrzebujących pomoc dary ale czy wszyscy dostają jeżeli renciści dostają to jest coś nie tak biznesmeni także dostają dary gdzie tu jest sprawiedliwość myślę że jak masz znajomość to masz

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gmina Górowo #2128847 | 83.24.*.* 7 gru 2016 08:28

  Dziękujemy Panu Radnemu Hermanowiczowi za pomoc najuboższym,nie unijną,czy z państwowych środków,lecz z własnych zasobów finansowych.Złoty człowiek,godny podziwu i naśladowania.Brawo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages