Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Za nami 3. edycja Górowskiego Balu Sportowca. ZOBACZ ZDJĘCIA

2017-02-20 08:44:11 (ost. akt: 2017-02-20 08:48:43)

Autor zdjęcia: BT

Zorganizowany w sobotę 18 lutego po raz trzeci przez aktywnych działaczy lokalnych w Górowie Iławeckim Bal Sportowca, połączony ze zbiórką datków na rzecz rehabilitacji córeczki jednego z byłych zawodników GKS Cresovia, wspaniale podsumował sezon sportowy 2016, bogaty w moc wydarzeń i wyróżnień na wszelkich szczeblach.

Organizatorzy balu na samym jego początku przypomnieli najważniejsze (a było ich znacznie więcej) lokalne wydarzenia sportowe i wyróżnienia, którymi warto się szczycić i o których warto pamiętać. Według Kapituły były to:

- I Bieg „Wspólnie rozbiegajmy Górowo” na Dni Górowa,

- Grand-Prix w tenisie stołowym,

- brąz drużynowy zespołu z Górowa (K. Krowiak, M. Maślanik, J. Tatol.) i srebro indywidualne (Kazimierz Krowiak w strzelaniu z karabinka pneumatycznego) w VII Mistrzostwach Województwa zrzeszenia LZS w strzelaniu z broni pneumatycznej,

- powrót siatkarzy Team Cresovia do III Ligi Siatkówki Seniorów (po 5 latach),

- organizacja XVII Mistrzostw Województwa Warmińsko–Mazurskiego w sporcie pożarniczym.

Kapituła zaprezentowała nominowanych do tytułu Trenera Roku 2016. Nominowani byli: Dominika Fornalska (Fitness), Janusz Głębocki (tenis stołowy Bałga Górowo Iławeckie, Barka Górowo Iławeckie), Marcin Kaszubat (siatkówka - Team Cresovia Górowo Iławeckie – sekcja damska i męska), Kamil Lewandowski (piłka nożna - Akademia Piłkarska Cresovia 2015 – grupa „Młodziki”), Rafał Narkiewicz (siatkówka – młodziczki U.K.S. „Bociek” Górowo Iławeckie), Roman Sadżuga (Team Cresovia Górowo Iławeckie – sekcja kobieca). Trenerem roku został wybrany Marcin Kaszubat.

W kategorii Drużyna Roku 2016 nominowano: siatkarki UKS „Bociek” Górowo Iławeckie, piłkarzy drużyny seniorskiej GKS Cresovia Górowo Iławeckie, tenisistów Barki Górowo Iławeckie, drużynę tenisa stołowego Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim. Drużyną Roku roku zostali tenisiści Barki.

Z nominowanych do tytułu Sportowiec Roku 2016 w Górowie Iławeckim czterech sportowców - Adam Dawid, Eliza Ziajło, Przemysław Tyryłło, Marek Pawlak, ten zaszczytny tytuł przyznano Przemysławowi Tyrylle, kluczowemu zawodnikowi miejscowej Cresovii, który walnie przyczynił się do jej awansu do klasy okręgowej.

Wyróżnione zostały także osoby, które każdego dnia i w każdej sytuacji są gotowe i pomagają w istnieniu i rozwoju sportu na terenie miasta i gminy. Kapituła specjalnymi statuetkami wyróżniła: Grzegorza Błockiego, Justynę Raczyńską, Marka Kierula (sponsora strategicznego), Leszka Jana Kłębuckiego oraz Jerzego Mroza.

Miłą niespodzianką wieczoru był podarunek na rzecz organizatorów wręczony przez Jerzego Mroza (prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej). Otóż prezes podarował im replikę złotego medalu z Mistrzostw Świata w piłce siatkowej rozgrywanych w Polsce w 2014 roku. Takich replik wykonano jedynie 70 szt. Jedną z nich posiadał właśnie Jerzy Mróz.

Swoją obecnością bal zaszczycili między innymi Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Miron Sycz, Jerzy Mróz — Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera z Olsztyna, Roman Sadżuga - Prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Szpiczaka, Burmistrz Górowa Iławeckiego oraz inni.

Oprawą muzyczną Balu Sportowca służył DJ i wodzirej Event Man Mariusz Sieraj.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ten łysy #2186934 | 80.50.*.* 21 lut 2017 12:32

  ze starannie ogoloną czaszką to kto? wie może ktoś?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages