Team Cresovia nie zagra w finale III ligi siatkarzy

2017-03-24 10:45:22(ost. akt: 2017-03-25 08:51:42)

Autor zdjęcia: Bartłomiej Matoszko

Już w piątek 24 marca rozegrany został drugi mecz półfinałowy III ligi siatkarzy, w którym Team Cresovia Górowo Iławeckie zagrał na wyjeździe z Pałacem Kamieniec.
Runda play off w lidze wojewódzkiej toczy się do dwóch wygranych spotkań. Po pierwszym meczu w Górowie Iławeckim w lepszej sytuacji był Pałac Kamieniec, który wygrał wówczas 3:1.

Tym samym Team Cresovia potrzebował dwóch zwycięstw odniesionych na wyjeździe, by awansować do finału ligi. Niestety, już pierwszy mecz w Suszu, gdzie jako gospodarz gra Pałac, górowianie stracili na to szansę.

Walki na parkiecie nie brakowało. Pierwszego seta Team Cresovia przegrał do 23. Kolejnego wygrał do 20, ale w następnym znowu lepsi byli gospodarze, którzy zwyciężyli do 22.

Siatkarze z Górowa Iławeckiego nie dawali za wygraną. Czwartego seta wygrali do 19, więc potrzebny był tie break. Ten jednak ułożył się po myśli Pałacu. Wygrał on do 7, całą rywalizację 2-0 i awansował do finału ligi.

Team Cresovia zagra o trzecie miejsce. Jego rywalem będzie zwycięzca z pary KPS Olsztyn - Wenglorz-Volley Lidzbark Warmiński.