Poniedziałek, 20 sierpnia 2018. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Górowska finalistka Ośmiu Wspaniałych w finale ogólnopolskim

2017-04-21 09:14:07 (ost. akt: 2017-04-21 09:17:07)

Autor zdjęcia: BT

Uczennica klasy III b Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim Aleksandra Pacewicz zakwalifikowała się do XXIII Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 17-19 czerwca.

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw młodzieży, przeciwdziałanie przemocy i agresji oraz upowszechnienie wolontariatu. „Wspaniali”, to młodzi ludzie, którzy budują lepszy, bardziej humanitarny świat, a przez pomoc innym stają się wzorem do naśladowania.

Eliminacje miejskie odbyły się 9 marca 2017 r. Komisja powołana przez burmistrza Jacka Kostkę dokonała analizy zgłoszeń i zgodnie z regulaminem konkursu wyłoniono laureatów.

Laureatami miejskiego konkursu zostały dwie uczennice Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim, Wiktoria Cybulska i Aleksandra Pacewicz. Jednak zgodnie z regulaminem, tylko jedna uczennica spośród laureatów lokalnych mogła reprezentować samorząd podczas eliminacji ogólnopolskich.

Górowski samorząd godnie reprezentowała Aleksandra Pacewicz, która od września 2015 roku współpracuje z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie w charakterze wolontariuszki.

W czasie wolnym od zajęć lekcyjnych kilkakrotnie, razem z Wiktorią Cybulską i opiekunem p. Lucyną Marciniuk, organizowała zbiórki maskotek i odwiedzała chore dzieci w szpitalu.

Ola uśmiechem i radością potrafi wprowadzać pozytywną energię, jest niezastąpiona w sprawach organizacyjnych, cierpliwa i dokładana. Czuje potrzebę pomagania innym.

Angażuje się również w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, działa w drużynie harcerskiej jak również bierze udział w pracach na rzecz gimnazjum. Uczestniczyła w akcji charytatywnej Razem dla DorotkiI. Chętnie pomaga w organizacji imprez miejskich.

Ogólnopolskie eliminacje do konkursu odbyły się 6 kwietnia 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. M. Gwizdek w Warszawie. W wyniku eliminacji Aleksandra Pacewicz zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Finału XXIII Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych, który odbędzie się w dniach 17-19 czerwca w Gdańsku.

Roman PetreckiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages