Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Dziecko jest jak walizka - co do niej zapakujesz, to z niej wyciągniesz!

2017-04-23 20:01:30 (ost. akt: 2017-04-24 09:04:10)

Autor zdjęcia: BT

Media, zarówno centralne, jak i lokalne, niemal każdego dnia podają informacje o krzywdzonych dzieciach, różnych formach przemocy w rodzinie i dewiacji do których dochodzi nawet w środowiskach niekoniecznie patologicznych.

Istnieje realna potrzeba stanowczego przeciwdziałania tym
zjawiskom, albowiem zaczynają one mieć zatrważające rozmiary. Chodziłoby o to, aby na przemoc, czyli z definicji intencjonalne działania lub zaniechanie jednej osoby wobec drugiej, które wykorzystując przewagę siły, narusza prawa i dobra osobiste jednostki, powodując cierpienia i szkody, zwróciło jeszcze więcej grup społecznych, a w szczególności rodzice i bezpośredni opiekunowie.

W Górowie Iławeckim w Przedszkolu Miejskim i Szkole Podstawowej nr 2 p. Izabela Banasiak, superwizor w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie z Instytutu Zdrowia Psychicznego w Warszawie, przeprowadziła warsztat, który dotyczył problemów dziecka krzywdzonego, erotyzacji dzieci oraz dzieci z problemami emocjonalnymi.

W tych zajęciach udział wzięli rodzice, nauczyciele, pracownicy MOPS oraz inne osoby zainteresowane problemem pomocy dla dzieci krzywdzonych, szukających wsparcia. Podczas zajęć zainteresowani mogli skonfrontować swą wiedzę z wiedzą specjalisty w w/w dziedzinie.

Taka forma pedagogizacji, szczególnie rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na pewno powinna wpłynąć na większe zrozumienie etapów rozwoju młodego człowieka i opanowanie konkretnych umiejętności wychowawcze rodziców i opiekunów.

Bohdan TchórzCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages