Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Ekologia przyjacielem w walce z cukrzycą

2017-04-24 14:29:06 (ost. akt: 2017-04-24 14:36:01)

Autor zdjęcia: BT

Sobotnie popołudnie 22 kwietnia w świetlicy Centrum Barka w Górowie Iławeckim upłynęło pod znakiem konferencji "Ekologia Twoim przyjacielem w walce z cukrzycą", zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Dwunastka".

Przybyli na konferencję mieszkańcy miasta oraz gminy Górowo Iławeckie mogli przed jej rozpoczęciem zmierzyć poziom cukru dokonywany przez pielęgniarki Stacji Caritas: Danutę Hamadę i Krystynę Joks.

Zagadnienia dotyczące cukrzycy, jej powikłań oraz właściwego sposobu życia były tematem wykładów, które poprowadzili: prof. dr hab. nauk farm. Wiesław Sawicki (Gdański Uniwersytet Medyczny), dr Katarzyna Myszka-Podgórska (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie) oraz Ewa Borys z firmy Symphar.

— Górowo Iławeckie należy do miast zrzeszonych w sieci Cittaslow, a ich mieszkańcy to ludzie żyjący bez pośpiechu, w otoczeniu przyrody. To ludzie z założenia szczęśliwi, a ludzie szczęśliwi, to przede wszystkim ludzie zdrowi — zaznaczył Mirosław Mycio, prezes Stowarzyszenia "Dwunastka".

— Dlatego nasze stowarzyszenie chce także pomagać osobom zmagającym się z cukrzycą. Chcemy poprzez profilaktykę, promowanie zdrowego trybu życia, spotkania z naukowcami i lekarzami przybliżyć zagadnienia dotyczące cukrzycy — dodał Mycio.

Wiceprezes stowarzyszenia Ewelina Boruszewska poinformowała, że na początku czerwca zostanie zorganizowana druga konferencja, która będzie miała miejsce w jednym z gospodarstw agroturystycznych. Jej nadrzędnym zadaniem będzie propagowanie zdrowej, ekologicznej żywności oraz efektywnego sposobu spędzania czasu wolnego, w zgodzie z naturą. W konferencji weźmie udział dietetyk oraz lekarz specjalista z zakresu chorób nerek.

W swoich wystąpieniach w trakcie konferencji, zarówno wicemarszałek województwa, jak i burmistrz miasta podkreślili, że cieszy ich fakt, iż w Górowie, dzięki oddolnym inicjatywom, dochodzi do organizacji wielu ciekawych spotkań i wydarzeń, które czynią miasto szczególnym na mapie województwa.

— Chciałbym podziękować głównemu sponsorowi cyklu konferencji, Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, za przekazane środki finansowe, a także wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania, w szczególności Centrum Barka i Stacji Caritas w Górowie Iławeckim — powiedział na zakończenie Mirosław Mycio.

Na spotkanie przybyli m.in.: wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Miron Sycz, burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka, prezes Stowarzyszenia "Jesteśmy razem" Piotr Baczewski, dyrektor medyczny Caritas Archidiecezji Warmińskiej Kamila Gzegzuła, dyrektor Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim Elżbieta Gottuk.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages