Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Gorący V piknik z Bareją [ZDJĘCIA I FILM]

2017-05-21 07:33:49 (ost. akt: 2017-05-22 13:35:57)

Autor zdjęcia: Bohdan Tchórz

W porządnej, peerelowskiej atmosferze, w otoczeniu klasycznych przedmiotów, odbył się w Górowie Iławeckim w sobotę 20 maja piąty już piknik ze Stanisławem Bareją i jego twórczością, zorganizowany przez Centrum Barka.

Nawiązując do retoryki niedawno minionej epoki, prezes Piotr Baczewski gorąco powitał licznie zgromadzonych w barkowej świetlicy gości, pracowników i podopiecznych. Życzył wszystkim miłego spędzenia czasu, starszym wskrzeszenia wspomnień z czasów młodości, a młodszym zrozumienia czasów, w których dorastali ich rodzice.


Opiekunowie, pracownicy i podopieczni Stowarzyszenia "Jesteśmy Razem" przygotowali dla drogich gości i przyjaciół wiele atrakcji, sięgających korzeniami do czasów PRL. Barkowi aktorzy odegrali kilka charakterystycznych scenek z klasycznych już dzisiaj satyrycznych filmów Stanisława Barei, scenografowie ustawili i wyeksponowali niegdysiejsze przedmioty codziennego użytku (łącznie z zadziwiająco dobrze zachowanym sztandarem ORMO), natomiast kuchnia przygotowała tradycyjne potrawy, zapach których towarzyszył całemu piknikowi.

Po zajęciach świetlicowych towarzystwo przeniosło się na podwórze, gdzie można było wziąć udział w rzetelnie przygotowanych niegdysiejszych grach i zabawach, zrobić sobie fotografię na tle pojazdów z epoki, przekąsić co nieco, a potem zaprezentować się w karaoke. Słowem – zabawa była przednia.

Bohdan TchórzCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages