Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Rodzinny festyn w Górowie

2017-05-23 19:21:49 (ost. akt: 2017-05-23 19:25:29)

Autor zdjęcia: BT

Ten dzień zakończył się miło i sympatycznie. W poniedziałek 22 maja w Przedszkolu Miejskim w Górowie Iławeckim odbył się festyn rodzinny pod hasłem – "Zdrowa, ekologiczna rodzina”. Zorganizowany tego dnia piknik rodzinny był finałem projektu edukacyjnego „Ekoludki o świat dbają, zdrowe życie wybierają

Przedszkole realizowało również inne działania związane z propagowaniem ekologicznego trybu życia i zachęcaniem dzieci i rodzin do proekologicznych działań.

17 maja odbył się konkurs recytatorski „Mój świat”, w którym dzieci zaprezentowały wiersze o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Swoje zdolności manualne mogły także zaprezentować dzieci uczestniczące w konkursie plastycznym „Mój świat, sport, zdrowe żywienie - naszych rodzin postanowienie”.

Ogłoszenie wyników i odbiór nagród miało miejsce na pikniku. Zakończone również zostały działania w ramach ogólnopolskiej akcji Listy Dla Ziemi – Sprzątanie Świata, segregacja śmieci, zbierania zużytych baterii oraz plastikowych nakrętek, zbiórkę karmy dla zwierząt leśnych ze schroniska w Dobrzynce, rysowanie Listów Dla Ziemi.

Ostatnim zaplanowanym konkursem, w którym przedszkolaki zaprezentują swoje zdolności wokalne będzie konkurs piosenki o tematyce ekologicznej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych imprezą do przedszkola na dzień 30 maja.

Podczas festynu rodzinnego prowadzonego przez animatora imprez artystycznych p. Marcina zaprosiliśmy rodziny do uczestnictwa w zabawach sportowych „Potyczki Rodzinne”.

Były to konkurencje sportowe z elementami: rzut piłeczką do kosza, slalom z piłką, bieg z przeszkodami, kręceniem hula-hop itp. Rywalizacja motywowała wszystkich do zaprezentowania swoich umiejętności sportowych na najwyższym poziomie. Każda konkurencja była nagradzana nagrodami, a wręczali je burmistrz Górowo Ił. p. Jacek Kostka, przedstawicielka Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej p. Justyna Raczyńska oraz dyrektor przedszkola p. Jolanta Wirboł.

Z myślą o pozostawieniu w ogrodzie przedszkolnym rodzinnej pamiątki, chętnym zaproponowano sadzenie rodzinnego drzewka. Każde drzewko będzie rosło z imienną tabliczką przez następne lata.

Pomysł ten cieszył się ogromnym zainteresowanie wśród rodzin. Pomimo tego że, trzeba było czekać w długiej kolejce na posadzenie drzewka, chętnych nie brakowało. W jedno popołudnie wokół przedszkola wyrosło 30 drzewek liściastych i iglastych.

Atrakcje przygotowane zostały z myślą o wspólnej rodzinnej, wesołej zabawie. Dzieci wyszalały się na wielkiej dmuchanej zjeżdżalni, inne ze smakiem zajadały grillowane kiełbaski, lody, popcorn, a pamiątką z pikniku było zdjęcie wykonane w foto-budce.

Dziękujemy wszystkim za zabawę i zapraszamy za rok.

Jolanta FornalskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages