środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Dzień Dawcy Szpiku podczas Dni Górowa Iławeckiego

2017-06-13 10:37:11 (ost. akt: 2017-06-13 10:43:19)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Podczas Dni Górowa, 24 czerwca w godz. 12 - 19 można będzie zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Wystarczy oddać próbkę swojej śliny aby później uratować komuś choremu życie.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy w Lidzbarku Warmińskim i fundacja DKMS zapraszają 24 czerwca (Dni Górowa) w godz. 12 - 19 mieszkańców Górowa Iławeckiego w wieku 18 - 50 lat do parku w Górowie Iławeckim, na rejestrację potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi .

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !

Statystyki Światowej Organizacji Dawców Szpiku są alarmujące: co 35 sekund ktoś na świecie zapada na raka krwi. Pośród chorób dziecięcych rak krwi jest najczęstszą przyczyną śmierci.

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie komórek macierzystych krwi lub szpiku. J

Jedynie 25 procent pacjentów ma szczęście znaleźć dawcę we własnej rodzinie. Większość przeszczepień odbywa się dzięki dawcom niespokrewnionym, którzy jako ludzie dobrej woli zarejestrowali się, by bezinteresownie ratować życie każdego chorego, który potrzebuje przeszczepienia.

Na świecie jest aktualnie zarejestrowanych ponad 29 milionów potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku.

Jednak, mimo tylu zarejestrowanych potencjalnych dawców, co piąty pacjent nie znajduje swojego bliźniaka genetycznego.

Zachęcamy do rejestracji w bazie danych potencjalnych dawców szpiku. Aby to zrobić, trzeba zostawić próbkę swojej śliny. Otrzymacie specjalny wacik, który trzeba będzie potrzeć o wewnętrzną stronę policzków i tyle.

DLA CIEBIE 5 MINUT DLA KOGOŚ CAŁE ŻYCIE !


Organizatorzy


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages