Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Bocianie Lato w Żywkowie

2017-06-19 19:18:02 (ost. akt: 2017-06-20 07:39:12)

Autor zdjęcia: Maria Duchnik

Przy radosnym klekocie żywkowskich boćków w niedzielę 11 czerwca 2017 r. z muzyką i wesołą atmosferą po raz kolejny oficjalnie rozpoczęliśmy sezon turystyczny na Górowszczyźnie.

Żywkowski festyn to już tradycja. W połowie czerwca Gmina Górowo Iławeckie, wraz z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Olsztynie, witają lato na dorocznej zabawie pod hasłem „Bocianie Lato w Zywkowie”.

Jak co roku nie było czasu na nudę. Imprezę rozpoczęły wspólnymi powitaniami gospodynie festynu - pani Bożena Olszewska – Świtaj - wójt gminy Górowo Iławeckie, pani Agata Moździerz - dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Wójt powitała gości i zachęciła do wspomnień i chwili zadumy, prosząc o minutę ciszy dla uczczenia pamięci wyjątkowego mieszkańca - Żywkowa pana Władka Andrejewa - Bocianiego Gospodarza, który odszedł w marcu tego roku.

Kilka słów na powitanie Bocianiego Lata powiedzieli również pan Miron Sycz wicemarszałek województwa warmińsko – mazurskiego, Wojciech Prokocki – starosta bartoszycki oraz Piotr Petrykowski – burmistrz miasta Bartoszyce.

Zaraz po oficjalnym rozpoczęciu festynu podsumowano Gminne Dni Rodziny. Nagrodzono laureatów szeregu konkursów prowadzonych już od maja bieżącego roku w gminnych szkołach i świetlicach.

W trakcie zabawy nie zabrakło atrakcji dla dużych i małych. Harcerze z 6 Drużyny Starszoharcerskiej. „Watra”, Próbnej Drużyny Harcerskiej „Lumos” oraz wolontariuszki z Zespołu Szkół w Kandytach bawiły najmłodszych malując twarze, puszczając bańki mydlane czy wplatając „kolory lata” we włosy…

Poprowadzono również szereg konkursów i zagadek ekologicznych dla dużych i małych.

Goście festynu mogli skosztować wypieków i specjałów Koła Gospodyń Wiejskich z Bądli. Wędrując wśród straganów i wystaw można było podziwiać prace plastyczne górowskich małych artystów, Domu Pomocy Społecznej „Senior” z Kamińska czy Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” Centrum Barka.

Można było również zarejestrować się jako dawca szpiku na stoisku wolontariuszy DKMS Polska

Nie ma jednak festynu wiejskiego bez muzyki, barwnych kapel i artystów. Na żywkowskiej scenie nie zabrakło „Weny” z Kandyt, „Bądlowianek”, „Warmińskich Tyboli” z Toprzyn czy Zespołu Folklorystycznego Pieśni i Tańca „Kałamajka” z Bartoszyc.

Gościnnie wystąpił zespół Bigos Band z Ukrainy, a wieczorną zabawę poprowadził Pan Sławek Kuchar z zespołem „Spektrum”. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za wspaniałą wspólną zabawę, naszym dobroczyńcom, współorganizatorom i darczyńcom za dofinansowanie dorocznej imprezy - liczne nagrody w konkursach i zabawach dofinansowane zostały ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Związku Gmin Warmińsko Mazurskich.

Dziękujemy również gospodarzom wsi Żywkowo – panu sołtysowi Adamowi Łopuszyńskiemu oraz mieszkańcom sołectwa za pomoc w organizacji imprezy i ugoszczenie wszystkich uczestników „Bocianiego Lata…” po raz kolejny. Życzymy pogodnego lata udanych wakacji i ...zapraszamy na Górowszczyznę.

Maria DuchnikCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bocianiagminagorowoilaweckie

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bociek #2271244 | 5.172.*.* 22 cze 2017 23:55

  Kot na płot, bociany odleciały, za rok wyborcy rade pożegnały. Było minęło, słonko odetchnęło. Boćkom w Żywkowie żal im tej chwili, że w okresie lęgów marna muzyka im już nie za kwili. Daj nam już spokój kobito kochana bo w przyszłym roku nie zobaczysz tu bociana.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. gość #2269623 | 83.6.*.* 20 cze 2017 15:06

   a może p.wójt po prostu nie wiedziała o tej uroczystości?...zanim pochlapiecie kogoś błotem to dobrze sprawdzcie...fe...nieładnie tak...

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Jaro #2269595 | 83.9.*.* 20 cze 2017 14:39

    A dlaczego na tak "wielkim" świecie Pani Wójt nie ma czerwonych bucików ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Sympatyczka "Weny" #2269375 | 83.6.*.* 20 cze 2017 09:34

    Klekot żywkowskich boćków ważna rzecz. Podsumowanie Gminnych Dni Rodziny również ważna rzecz, choć zabrakło mi informacji ze strony pani Wójt o eksmisji niepełnosprawnych dzieci wychowywanych tylko przez ojca z gminnego mieszkania jako zwieńczenie tych Dni . Ale 25 - lecie kapłaństwa V-ce Dziekana Dekanatu Górowo Iławeckie ks proboszcza z Kandyt było najważniejsze z tych uroczystości a tam pani Wójt nie było - ciekawe czemu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Ale #2269214 | 83.6.*.* 19 cze 2017 23:58

     Piękne okulary!!!

     Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages