Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Promocja dobrych praktyk w utrzymaniu czystości i porządku we wsi

2017-06-21 08:27:35 (ost. akt: 2017-06-21 08:34:37)

Autor zdjęcia: Maria Duchnik

Piękna wieś, zadbane podwórka, pomysłowa, wesoła mała architektura — tym może poszczycić się sołectwo Woryny, laureaci gminnego konkursu na czystą i estetyczną wieś w gminie Górowo Iławeckie.

To również ubiegłoroczni zwycięzcy konkursu "Czysta i piękna zagroda — estetyczna wieś", organizowanego co roku przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich.

W tym roku, po sukcesie wsi w wojewódzkim i gminnym konkursie, korzystając z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie, sołectwo podjęło się zorganizowania akcji promującej dobre praktyki w utrzymaniu czystości na terenach wiejskich.

Woryny to sołectwo położone na terenie gminy Górowo Iławeckie. Jest to najbardziej rozległe sołectwo, o najbardziej rozproszonej zabudowie. Działa tu jednak bardzo aktywna grupa mieszkańców-wolontariuszy, pod przewodnictwem pani sołtys, którzy pokazali, iż mimo, że wieś jest tak rozproszona, wspólną pracą można dużo osiągnąć.

Mieszkańcy Woryn, podejmując się organizacji akcji „Czysta i estetyczna wieś...”, wraz z uczestnikami tegorocznego konkursu zaprosili do swojej świetlicy wiejskiej sołtysów z terenu Górowszczyzny.

Gospodarze podzielili się ciekawymi praktykami na zadbanie o swoją małą ojczyznę. Można było podziwiać osiągnięcia sołectwa, podpatrzeć ciekawe pomysły na małą architekturę, podpytać o „sposób" na komisję konkursową.

Dodatkowo swój program zaprezentował zespół Bądlowianki, a przy muzyce w wykonaniu pana Ciechanowicza z Janikowa była okazja nie tylko do wymiany doświadczeń, ale i do wspólnej zabawy i integracji.

Zorganizowane zostało także spotkanie dla dzieci z Woryn, z konkursami i zagadkami, malowaniem twarzy i innymi atrakcjami. Najmłodsi mieli również okazję bawić się w parku linowym w Kamińsku.

W ramach akcji planowane jest również przeprowadzenie tegorocznej edycji konkursu na czystą i estetyczną wieś na terenie gminy Górowo Iławeckie oraz zakup koszulek promujących akcję dla uczestników tegorocznej edycji konkursu oraz wsi projektowych.

Mamy nadzieję, iż ubiegłoroczny sukces Woryn i przeprowadzona akcja będą inspiracją i zachęcą tegorocznych uczestników konkursu w wyścigu po tytuł i laur zwycięstwa… Wyniki konkursu poznamy oczywiście na Dożynkach Gminno-Parafialnych na koniec lata. Życzymy powodzenia.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: bocianiagminagorowoilaweckie

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do Leśny #2271249 | 5.172.*.* 23 cze 2017 00:18

  Dowiedz się, gdzie podziały się beczki z niewiadomą zawartością na polach k. Bukowca? Radny z tego regionu jak p. wójt wiedzieli o tej sprawie ale coś przyschło. To było po tym belgu co to dzierżawił . Ciekawe co.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Leśny #2270288 | 193.243.*.* 21 cze 2017 13:19

  Czysta wieś bo wszystko wywożą do "jamy" w lesie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages