Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

XXVI Dni Górowa Iławeckiego

2017-06-25 08:25:25 (ost. akt: 2017-06-25 08:31:37)

Autor zdjęcia: BT

W pogodny piątkowy wieczór 23 czerwca rozpoczęły się XXVI Dniu Górowa Iławeckiego. Ich część oficjalną rozpoczął burmistrz Jacek Kostka a artystyczną zespół Po Godzinach

Zgodnie z tradycją, słowa powitania, ze sceny ustawionej w parku miejskim, do mieszkańców miasta i gminy (niestety, niezbyt licznie zgromadzonych) skierował burmistrz Jacek Kostka.

Wśród zaproszonych gości był arcybiskup senior archidiecezji warmińskiej Edmund Piszcz. Poproszony o słowo opowiedział o prostej, niby powszechnie wiadomej prawdzie o tym, aby w czasie odpoczynku i zabawy darować drugiemu człowiekowi dobro i tego samego w nim szukać.

Słowa powitania do zgromadzonych popłynęły jeszcze od dostojnych gości, także tych, którzy przyjechali do nas z Rosji (Bagrationowsk) i Ukrainy (Horochiw).

W części oficjalnej, także uświęconej wieloletnią tradycją, burmistrz nagrodził najlepszych uczniów górowskich szkół, wolontariuszy, harcerzy, wręczył dyplomy okolicznościowe sponsorom.

Część rozrywkową Dni Górowa Iłąweckiego otworzyła olsztyńska grupa rockowa Po Godzinach.

Gęstniejący z godziny na godzinę tłum uczestników święta na brak atrakcji narzekać nie mógł.

Prócz koncertów zaproszonych zespołów, można było, na przykład, pokręcić się na karuzeli, popływać w ogromnej piłce, porzucać sobie do celu piłeczką (były za to nagrody), pojeździć kolejką elektryczną, a na zgłodniałych i spragnionych czekały z całkiem rozmaitym menu bary pod chmurką.

Bohdan TchórzCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Asia #2273687 | 83.6.*.* 26 cze 2017 23:48

    Ach! Ci policjanci! Tacy wysportowani. Sylwetki smukłe itp.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages