Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Z komputerem za pan brat. FILM

2017-06-30 12:05:09 (ost. akt: 2017-06-30 14:00:26)

Autor zdjęcia: BT

Z zakończeniem roku szkolnego uczniowie górowskiej szkoły podstawowej zakończyli także dodatkowe szkolenie z zajęć komputerowych.

Projekt nosił nazwę TIK-TAK i był koordynowany przez Izabelę Krzyszychę oraz Katarzynę Usowicz z Olsztyna. Celem projektu było rozwijanie umiejętności z technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz rozwijanie kompetencji informatycznych w zakresie szkoły podstawowej.

Projekt TIK-TAK wprowadzając uczniów w tajniki technik komputerowych, uczył ich nowoczesnego planowania współczesnych wydawnictw, redagowania publikacji w wirtualnej rzeczywistości, właściwego komponowania fotografii, obróbki i adiustacji tekstów do filmów przy jednoczesnej dbałości o prawa autorskie oraz poszanowania godności innych osób. Uczniowie także projektowali własne plakaty zachęcające do zapoznawania się z ich produkcjami.

Oddzielne zajęcia (w ramach projektu) poświęcone zostały omówieniu praw autorskich, praw jednostki do wizerunku, a także różnym rodzajom niebezpieczeństw czekających na użytkowników, którzy w sposób nieodpowiedni korzystają z sieci.

Z założenia uczeń powinien w przyszłości, po utrwaleniu i odpowiednim rozwinięciu, prawidłowo korzystać z dobrodziejstw współczesnej techniki oraz elektroniki, przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na obecność i potrzeby innych uczestników. „Żyjemy we wspólnocie, gdzie każdy ma swoje miejsce i każdego należy uszanować”.

Prowadzący szczególny nacisk kładli na umiejętność unikania pułapek zastawianych na młodych ludzi w cyberprzestrzeni przez nachalnych reklamodawców i osoby, które należy kojarzyć z działalnością przestępczą.

Zajęcia prowadzone były w dziesięciu grupach na komputerach dostarczonych do szkoły w ramach projektu. Zakończyły się wręczeniem certyfikatów potwierdzających odbycie kursu poszerzającego wiedzę informatyczną.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages