Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Przystanek Achim po raz kolejny

2017-07-05 15:55:40 (ost. akt: 2017-07-05 15:59:14)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

W dniach od 7 do 13 czerwca 2017 r. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górowie Iławeckim uczestniczyło po raz kolejny w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, w której udział wzięło 9 uczniów wraz z dwoma opiekunami z Górowa oraz uczniowie z partnerskiego Cato Bontjes van Beek Gymnasium z Achim z Niemiec.

Podczas trwającej tydzień wymiany, młodzież spotkała się z przedstawicielami powiatu Verden, odwiedziła miasto Bremen. Uczniowie z Polski wraz ze swoimi parterami wymiany z Achim z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcjach, mieli możliwość doskonalenia umiejętności językowych, poznawania kultury, zwyczajów i stylu życia rodzin niemieckich.

Uczniowie z Polski wspólnie z przyjaciółmi z Niemiec realizowali projekty tematyczne, np.: przeprowadzili wywiady z Polakami mieszkającymi w Niemczech, powstały też wspólnie zredagowane plakaty, w której młodzież, opisała różnicę między kulturą polską a niemiecką.

Był też czas na zabawę. Największą atrakcją, co potwierdzają sami uczniowie, był dzień spędzony w Heidepark Soltau. Do dyspozycji mieli oni, m. in., kolejki „Torpeda”, „Lot z demonami”, „Octopus” czy „Kraken”.

Najstraszniejsza była wieża „Krzyk” – wznosiła się na wysokość 71 metrów by z prędkością 100 km/h opaść w dół. Poziom adrenaliny sięgał maksimum.

Uczniowie spędzali też czas w parku linowym, poznawali historię miasta Bremen, z rodzinami niemieckimi zwiedzali okolicę i aktywnie wypoczywali.

Ostatniego dnia ciężko było wyjeżdżać. W ciągu tych kilku dni, spędzonych razem, zawiązały się przyjaźnie, które będą miały swoją kontynuację podczas rewizyty w Górowie Iławeckim we wrześniu 2017 roku.

- Jeśli ktoś ma ochotę uczestniczyć w wymianach międzynarodowych, ćwiczyć umiejętności językowe, poznać ciekawych ludzi i pojechać do pięknych miejsc – zapraszamy do naszej szkoły, ponieważ będziemy kontynuować wymianę polsko-niemiecką i udział w Programie ERASMUS+ - mówi dyrektor szkoły Dariusz Hawrylec.

Paweł Pieniak

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages