Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Czas na odpoczynek

2017-07-06 06:10:20 (ost. akt: 2017-07-06 06:13:50)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

23 czerwca ponad 170 uczniów górowskiego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II zakończyło rok szkolny. Rok bardzo pracowity, obfitujący w różne wydarzenia, akcje społeczne, rok, w którym było też wiele sukcesów uczniów.

Apel rozpoczął się o godz. 9. Na uroczystość przybyło wielu gości na czele z wicemarszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Mironem Syczem i burmistrzem Miasta Górowo Iławeckie Jackiem Kostką, przewodniczącym Rady Miasta Grzegorzem Błockim, przedstawicielami służb mundurowych oraz rodzicami.

Uczestniczący w uroczystości usłyszeli wiele ciepłych słów na temat dokonań uczniów i efektywnej pracy nauczycieli.

Dyrektor gimnazjum  podziękował rodzicom za zaangażowanie  w działania szkoły. Wszyscy zgodnie podkreślali, że Gimnazjum nr 1 jest dobrą placówką oświatową, zauważalną w środowisku, słynącą z wymian międzynarodowych i aktywności społecznej uczniów, nauczycieli i dyrekcji.

Zakończenie roku szkolnego, to czas podsumowań. Tradycją szkoły jest wręczanie nagród dla najlepszych uczniów i ich rodziców.

W tym roku nagrody otrzymali: Kajetan Siebieszuk – „Złoty Lisek”, Zuzanna Świętochowska – „Srebrny Lisek” i Zuzanna Mackiewicz – „Brązowy Lisek”.

Wyróżniono ogółem 28 uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki. Młodzież odbierała również nagrody za działalność samorządową, charytatywną i sportową.

Wyjątkowym wydarzeniem było uroczyste przekazanie uczennicy naszej szkoły - Dorotce Małkiewicz sprzętu rehabilitacyjnego, który został zakupiony dzięki działaniom Komitetu Społecznego „Razem dla Dorotki”.

Akcję bardzo mocno wspierały różne organizacje i instytucje: Stowarzyszenie Górowska Mała Ojczyzna z p. Grzegorzem Błockim, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górowo Iławeckie z p. Januszem Klocem, sportowcy z „Cresovii” na czele z p. Marcinem Kaszubatem, burmistrz Jacek Kostka, wicemarszałek Miron Sycz.

Wiele czasu  i pracy w realizację akcji włożyli również rodzice, uczniowie i nauczyciele, nie tylko z górowskiego gimnazjum, ale również z sąsiednich szkół oraz mieszkańcy miasta i gminy, którzy uczestnicząc w organizowanych akcjach, wykazali się wielką hojnością i otwartym sercem. Wszyscy zasłużyli na wielkie uznanie, szacunek  i podziękowanie.

Uroczystość zakończył spektakl „Balladyna”, który przygotowała z uczniami p. Iwona Gajżewska-Kostka. W sposób szczególny ze szkołą żegnali się uczniowie klas III, który byli tu po raz ostatni. Padło wiele ciepłych słów, życzeń, niektórym zakręciła się łza w oku.

Na zakończenie dyrektor, dziękując wszystkim za pracę, życzył miłego i bezpiecznego spędzenia wakacji, aby od września  z nową energią przystąpić do pracy.

Dariusz HawrylecCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wzruszona #2279881 | 83.6.*.* 6 lip 2017 08:55

    A mnie ciekawi czy w organizowaniu wakacji " wielką hojnością i otwartym sercem" wykazał się również " gość honorowy" v-ce marszałek czy tylko rozdawał upominki i prezenty zakupione przez innych bo przyjechał z gołą ręką?! ;-((

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages