Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Pocisk na polu przy granicy z Rosją

2017-07-10 13:29:56 (ost. akt: 2017-07-10 14:26:44)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze straży granicznej w Górowie Iławeckim natknęli się na niewybuch z czasów II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko trafiło do saperów i na poligon gdzie zostanie zdetonowane.

Patrol straży granicznej natknął się na pocisk artyleryjski znajdujący się w tzw. pasie ornym wzdłuż granicy polsko-rosyjskiej. Na miejsce wezwano saperów z Braniewa. Do czasu przybycia żołnierzy miejsce zabezpieczyli funkcjonariusze straży granicznej i policji. Pocisk o średnicy 15 cm i długości 60 cm został zabrany i odwieziony na poligon wojskowy, gdzie zostanie zdetonowany.

Straż Graniczna przypomina, że tego typu znaleziska nie wolno lekceważyć. Należy zachować ostrożność, nie dotykać, nie sprawdzać co to jest i natychmiast wezwać służby mundurowe.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ? #2287553 | 16 lip 2017 13:34

    Pocisk jak pocisk, z jakiejś haubicy, ale bardziej mnie interesuje nowa rzeka przepływająca przez Górowo. Pojawiły się tablice informujące, że pod mostami płynie rzeka "Górowska". Kiedyś, dawno temu spotkałem się z nazwą "Młynówka górowska" ale rzeki "Górowskiej" nigdy tu nie było. Proszę kogoś kompetentnego o wyjaśnienie tej nazwy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages