Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Rękodzieło na Górowszczyźnie

2017-07-15 06:19:15 (ost. akt: 2017-07-15 06:22:26)

Autor zdjęcia: Maria Duchnik

Górowskie świetlice w działaniu. Zaczęliśmy spotkania w ramach projektu „Rękodzieło na Górowszczyźnie" realizowanego za pośrednictwem Stowarzyszenia „Górowska Mała Ojczyzna” wraz z Lokalną Grupy Działania „Warmiński Zakątek” w Dobrym Mieście.

12 lipca w siedzibie gminy Górowo Iławeckie zebrali się wolontariusze skupienie w grupie „Aktywne świetlice”- działający w sołectwach naszej gminy. Na tym pierwszym, organizacyjnym spotkaniu zaplanowano pierwsze zajęcia w poszczególnych świetlicach objętych projektem.

Fot. Maria Duchnik
Zajęcia prowadzone będą m.in. w świetlicach wiejskich w miejscowościach: Bukowiec, Janikowo, Kamińsk, Lipniki i Woryny, ale nie tylko.

Nasze uzdolnione rękodzielniczki będą pracować w różnorodnych dziedzinach, takich jak decoupage, filcowanie, prace w wiklinie, z krepiną i wiele innych.

Uczestnicy projektu będą poznawać różne techniki tradycyjnego zdobnictwa, przygotowane zostaną prace na kiermasze i festyny wiejskie a na zakończenie projektu zorganizowany zostanie kiermasz rękodzieła.

Życzymy powodzenia w realizacji zadania, satysfakcji w doskonaleniu swych pasji oraz dobrej zabawy poprzez wspólną pracę.

Maria Duchnik

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bocianiagminagorowoilaweckie

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. cha, cha #2288852 | 219.101.*.* 18 lip 2017 09:40

  Zmiana nazwy z "Młynówka górowska" na rzeka "Górowska". to nic innego jak znak "dekomunizacji".... w tym miasteczku za gorami za lasami....Sama rzeka "Młynówka" jest tym zdziwiona...

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ? #2287572 | 16 lip 2017 13:56

  Rękodzieło - rękodziełem, ale bardziej mnie interesuje nowa rzeka przepływająca przez Górowo. Pojawiły się tablice informujące, że pod mostami płynie rzeka "Górowska". Kiedyś, dawno temu spotkałem się z nazwą "Młynówka górowska" ale rzeki "Górowskiej" nigdy tu nie było. Proszę kogoś kompetentnego o wyjaśnienie tej nazwy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages