Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Radni zmienili Armię Czerwoną na Armię Krajową

2017-08-31 12:14:21 (ost. akt: 2017-08-31 14:01:06)

Autor zdjęcia: archiwum redakcji

Armia Krajowa zastąpi Armię Czerwoną, Marcelego Nowotkę zastąpi Poprzeczna a Obrońców Pokoju... Obrońcy Pokoju z innym uzasadnieniem. Rada Miasta w Górowie iławeckim dziś przyjęła uchwałę o zmianie nazw niektórych ulic.

Dziś, ostatniego dnia sierpnia Rada Miasta przyjęła uchwały dotyczące dostosowania nazw ulic w Górowie Iławeckim do wymogów tzw "ustawy dekomunizacyjnej".

Ulica Armii Czerwonej została przemianowana na ulicę Armii Krajowej, ulica Marcelego Nowotki na ulicę Poprzeczną a ulica Obrońców Pokoju na... Obrońców Pokoju.

— W przypadku ulicy Armii Czerwonej były inne propozycje niż Armii Krajowej — mówi burmistrz Jacek Kostka. — Proponowano przemianowanie jej na ul. Józefa Piłsudskiego i Pocztową. Ostatecznie zarówno społeczność miasta w głosowaniu internetowym, jak i rada przychyliły się do Armii Krajowej — dodaje.

W przypadku ul. Nowotki nie było innych propozycji niż Poprzeczna.

— Jest to malutka uliczka położona poprzecznie do rynku miejskiego oraz ul. Okrężnej i nazwa "Poprzeczna" wydaje się nam najbardziej odpowiednią. W przypadku ul. Obrońców Pokoju rada zmieniła tylko uzasadnienie uchwały — wyjaśnia burmistrz Jacek Kostka.

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Polak Patriota #2319834 3 wrz 2017 15:41

  Świetnie! Nareszcie będziemy żyli w wolnym kraju - kraju bez tej komunistycznej zarazy, która wymordowała tylu naszych rodaków. Jeszcze czekamy na zmianę ulicy XXX-lecia PRL w Kamińsku! Pozdrawiam

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages