Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Niemal tysiąc uczniów rozpoczęło naukę po wakacjach

2017-09-05 06:07:56 (ost. akt: 2017-09-07 22:54:26)

Autor zdjęcia: BT

Początek roku szkolnego, tym razem 4 września, w całym kraju to wielkie święto, które niejako mimowolnie, obchodzimy wszyscy. Nie jest ono wyróżnione w kalendarzu, niemniej bardzo go poważamy. W tym dniu bowiem uczniowie, wziąwszy wcześniej udział w mszach świętych, często w towarzystwie rodziców i dziadków, podążają grupowo do swoich szkoł aby wziąć udział w uroczystym otwarciu roku szkolnego.

Tego szczególnego dnia, właśnie 4 września, ulice i uliczki Górowa Iławeckiego zapełniły się dziećmi i młodzieżą odstrojonych odświętnie, co jednoznacznie wskazywało, że rozpoczyna się w miasteczku, nieodmiennie od lat, uświęcony tradycją, rok szkolny.

Nastąpiły, przewidziane ustawą, zmiany. Sześcioletnie szkoły podstawowe połączyły się z gimnazjami, żeby w rezultacie powstały szkoły ośmioletnie, rozpoczęły też pracę zmodernizowane szkoły ponadpodstawowe.

W Górowie Iławeckim rozpoczęła działalność nowa, już ośmioklasowa, szkoła podstawowa. Jej nowym dyrektorem został p. Dariusz Hawrylec, dotychczasowy dyrektor gimnazjum nr 1.

W czasie uroczystego otwarcia nowego roku szkolnego, które miało miejsce w hali sportowej SP nr 2, burmistrz Górowa Iławeckiego, p. Jacek Kostka wręczając nominację nowemu dyrektorowi, wyraził nadzieję, że nowe wezwania, przed którymi stanęło szkolnictwo, zostaną w pełni zrealizowane.

Górowo Iławeckie, co niejednokrotnie podkreślaliśmy, jest miastem uczących się. We wszystkich istniejących tutaj szkołach razem rozpoczęło nowy rok szkolny ok. tysiąca uczniów.

Bohdan TchórzCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages