Poniedziałek, 22 października 2018. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Różaniec do granic: Górowo Iławeckie

2017-10-08 09:43:02 (ost. akt: 2017-10-08 09:46:20)

Autor zdjęcia: BT

Wspólnie z pielgrzymami przybyłymi z Olsztyna, Sierpca, Rozóg, Babiaku mieszkańcy Górowa Iławeckiego i okolic w sobotę 7 października biorąc udział w akcji „Różaniec do granic” modlili się o pokój w kraju i świecie. Było to największe spotkanie modlitewne w Europie.

W słowie do wiernych zgromadzonych w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. Jan Puławski zaznaczył, że w modlitwie chodzi nie tylko o granice naszego kraju: „… ale także o dojście do granic samych siebie, swoich możliwości, swoich lęków, swoich pragnień… Tam, gdzie jest moja granica, granica mojego ja, tam dalej ja już nic nie mogę. Tam może już tylko Bóg… Na granicach swoich możliwości odkrywamy, że wszystko jest od Boga, że własnymi siłami nic nie możemy, że jeśli żyjemy, to tylko dzięki Bożej łasce, jeśli nadal idziemy, to tylko Bożą mocą. Pod tym względem granice to miejsce otwarcia na Boga i doświadczenie Jego mocy”.

Po liturgii było jeszcze spotkanie na parkingu przy stadionie miejskim, gdzie druhowie z miejscowej OSP częstowali pielgrzymów smaczną grochówką z kuchni polowej.

O 14.00 na placu przed placówką Straży Granicznej rozpoczął się różaniec prowadzony przez ks. Jana Puławskiego i ks. Józefa Gawrylczyka.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kora #2346814 | 195.136.*.* 9 paź 2017 14:32

    Sama młodzież. Serce rośnie.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages