środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Ochotnicza Straż Pożarna czuwa

2017-10-10 17:00:52 (ost. akt: 2017-10-10 17:04:08)

Autor zdjęcia: BT

We wtorkowy poranek 10 października w Górowie Iławeckim rozległy się donośne sygnały bojowych wozów strażackich. Przedmiotem działań górowskich strażaków ochotników było gaszenie nagle powstałych pożarów w dwóch obiektach Szkoły Podstawowej.

Dyrekcja szkoły zarządziła natychmiastową ewakuację uczniów i personelu szkoły.
W jednym z obiektów źródło ognia zlokalizowane było w pomieszczeniu magazynowym, natomiast w drugim - w pomieszczeniu magazynku hali sportowej.

Przybyły natychmiast na miejsce zdarzeń miejscowy zastęp OSP szybko zlokalizował źródło ognia, a następnie oba pomieszczenia oddymił za pomocą specjalnego agregatu.

Był to alarm ćwiczebny - ćwiczenia praktyczne w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji, które obligują dyrektorów szkół zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów do sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji co najmniej raz na rok.

Alarm ćwiczebny wykazał, że obiekty i personel są właściwie przygotowane na wypadek zagrożenia.

Bohdan Tchórz
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fire #2348071 | 83.12.*.* 11 paź 2017 06:56

    Dobrze , że takie ćwiczenia się odbywają ! Nigdy świadomości o zagrożeniu nie za dużo ! A strażakom GÓROWSKIM CHWAŁA bo ostatnio biorą czynny udział w przedsięwzięciach na rzecz naszej społeczności oprócz gaszenia pożarów !

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages