Poniedziałek, 22 października 2018. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

2017-10-11 13:38:31 (ost. akt: 2017-10-11 13:43:59)

Autor zdjęcia: BT

Ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności miało miejsce we wtorek 10 października w pomieszczeniach Centrum BARKA w Górowie Iławeckim.

We wczesnych godzinach popołudniowych w świetlicy Centrum, w obecności przybyłych gości, mediów i publiczności, prezes Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” Piotr Baczewski dokonał uroczystego otwarcia nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Przypomniał przy tym obecnym, że celem działalności uczelni jest aktywizacja ludzi starszych, a także „wykorzystanie potencjału osób starszych, ich wiedzy, umiejętności i doświadczenia życiowego, dla rozwoju gospodarczego i społecznego kraju”.

Zwracając się do przybyłych wicemarszałek województwa Miron Sycz podkreślił także, iż starsze pokolenia, przeżywające swoją młodość w czasach ostatniej wojny, często mając wybór nauka czy walka o niepodległość, decydowało się na to drugie. Tacy ludzie, w wyniku różnych okoliczności, nie zawsze mieli okazję do poszerzania swojej wiedzy oraz umiejętności. Uniwersytet pozwala na uzyskanie przez takie osoby określonej wiedzy.

Na uroczystość zaproszeni byli i wzięli w niej udział m.in.: Brygida Adamajtis, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bartoszycach, Adam Deleżuch, Zastępca Komendanta Straży Graniczne w Górowie Iław., Agnieszka Gorzycka, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku, Elżbieta Gottuk, Dyrektor Zespołu Szkół w Górowie Iław., Dariusz Hawrylec, Dyrektor SP w Górowie Iław., Anna Konowrocka z Powiatowego Urzędu Pracy w Bartoszycach, Danuta Kunicka, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Górowie Iław., Małgorzata Lemieszek, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bartoszycach, Helena Marek z Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Bartoszycach, Karolina Motyka-Kozioł, Dyrektor Wydziału Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu, Zbigniew Nadolny ze Starostwa Powiatowego w Bartoszycach, ks. Jan Puławski z Parafii św. Wawrzyńca w Plutach, Marek Rabczuk, radny powiatowy, Maria Olga Sycz, Dyrektor ZSzUJN w Górowie Iław., Jolanta Wirboł, Dyrektor Przedszkola w Górowie Iław., Jacek Wiśniowski, Burmistrz Lidzbarka Warm.

„W obecnych czasach coraz większym problemem demograficznym jest starzenie się społeczeństwa. Na przestrzeni lat zmienił się model rodziny. W przeszłości wielu seniorów pomagało w wychowaniu wnuków, natomiast obecnie są często wyobcowani z rodziny i społeczeństwa. Dlatego też są wszelkie inicjatywy zmierzające do aktywizacji osób starszych” — słowa skierowane do obecnych w świetlicy BARKI przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego były adekwatnym podsumowaniem otwarcia.

Na zakończenie uroczystości wystąpiły dzieci pobierające nauki w górowskiej Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia, będącą filią Szkoły Muzycznej w Lidzbarku Warmińskim.

Z wykładem inauguracyjnym „Wybrane aspekty bezpieczeństwa osób starszych” wystąpił dr Dariusz Jurczak.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jarema #2348956 | 83.6.*.* 12 paź 2017 09:45

  ot, wspominali, wspominali

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bohun #2348766 | 31.0.*.* 11 paź 2017 22:47

  Nareszcie mnie wspominajetie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages