Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Dżdżysty Dzień Edukacji Narodowej

2017-10-14 10:54:01 (ost. akt: 2017-10-14 10:58:45)

Autor zdjęcia: BT

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był, jak co roku, przez około 650 tysięcy nauczycieli i wychowawców. Święto było obchodzone uroczyście także w Górowie Iławeckim.

W tym roku święto obchodziliśmy 13 października. Dzień Edukacji Narodowej jest to święto oświaty i szkolnictwa wyższego upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Ten dzień nazywany jest Dniem Nauczyciela, a jego data jest stała. Jak co roku, tak i w 2017 Dzień Nauczyciela wypada 14 października.

W naszym mieście niemal jednocześnie uroczyste apele urządziły wszystkie istniejące tutaj szkoły. Najwięcej uczniów, rodziców, nauczycieli oraz kadry technicznej (ponad 300 osób) zgromadziło się w hali sportowej szkoły podstawowej.

Witając obecnych dyrektor Dariusz Hawrylec przypomniał, ze spotykamy się w roku przełomowym, albowiem właśnie teraz została wprowadzona reforma oświaty tworząca ośmioklasową szkołę podstawową. Oznacza to wiele zmian i nowych wyzwań, przed którymi jednocześnie stają i kadra, i uczniowie.

Dyrektor odczytał skierowany do pracowników oświaty Górowie Iławeckim list od wicemarszałka naszego województwa Mirona Sycza, który nadmienił: „Dzień Edukacji Narodowej przypomina nam o tym, jak wielką rolę odgrywają pracownicy oświaty w kształtowaniu młodych pokoleń. Nauczyciel często pełni rolę życiowego mistrza i przewodnika, inspiruje, pomaga przezwyciężać trudności, motywuje i wspiera”.

Tego dnia wielu nauczycieli i pracowników szkół nagrodzonych zostało specjalnymi nagrodami, po czym uczniowie zaprezentowali się przed publicznością w programach artystycznych.

Podobne scenariusze święta, z uwzględnieniem specyfiki szkół, zostały zrealizowane w Zespole Szkół oraz Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania.

Bohdan TchórzCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maria #2353375 | 5.172.*.* 18 paź 2017 10:47

  Moja Piękna Wnusia

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. To jest dopiero #2351878 | 83.6.*.* 16 paź 2017 13:11

  uprzywilejowana kasta ludzi. Święto wypada w sobotę a oni przenoszą je na piątek. Świëtują a więc nie wykonują pracy , za którą biorą kasę i jeszcze dezorganizują pracę wszystkich urzędów w województwie Ci zaproszeni goście, biorący udział w " tym święcie" przecież też nie pracowali.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Tosiek #2350599 | 185.26.*.* 14 paź 2017 14:31

  Najlepszy nauczyciel to Kent Hovind ☺

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages