Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Ogólnopolski Tydzień Kariery w górowskim Zespole Szkół

2017-10-23 12:56:56 (ost. akt: 2017-10-23 13:09:49)

Autor zdjęcia: Archwum szkoły

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczne działania, których zadaniem jest inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego, czyli wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. To działania podejmowane również w celu zwiększenia u odbiorców tej inicjatywy świadomości i wiedzy dotyczącej konsekwencji wynikających ze zmian na współczesnym rynku pracy.

Z tej okazji w Zespole Szkół w Górowie Iławeckim zostało zorganizowane spotkanie zatytułowane „Człowiek, pasja, satysfakcja”. Inicjatorem tego przedsięwzięcia była Agnieszka Baumann-Gudz.

W sali gimnastycznej pojawili się przedstawiciele wielu ciekawych zawodów, w większości absolwenci górowskiej placówki: st. chor. SG Małgorzata Śliwińska, mł. asp. Piotr Błocki, mgr kosmetologii Dorota Kanclerz, radca prawny Patryk Wisiński, technik farmacji Sandra Wojnicz, pielęgniarka i ratownik medyczny Kinga Krakowska oraz mgr inż. Krzysztof Szulżycki, doktorant Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Goście zapoznali słuchaczy ze specyfiką swojej pracy i odpowiedzieli na pytania związane z wyborem ścieżki zawodowej. Zachęcili także do rozwijania swoich pasji i podążania za marzeniami, które mogą wkrótce się spełnić.

Ciekawym podsumowaniem spotkania był wykład Krzysztofa Szulżyckiego „Wzrok — czy na pewno wiecie o nim wszystko?”, wzbogacony prezentacją multimedialną, który został przyjęty przez młodzież z wielkim zainteresowaniem.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zainspiruje wielu młodych ludzi do podjęcia działań, które w przyszłości pomogą im w wyborze zawodu i przyszłej ścieżki kariery.

Marta Mycio


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kaczucha #2357088 | 37.248.*.* 23 paź 2017 14:19

    Ładna mi kariera po tzw znajomości!

    Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages