Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Wycieczka do teatru

2017-10-24 11:05:59 (ost. akt: 2017-10-24 11:09:53)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

W piątek 20 października, wraz z innymi klasami naszego gimnazjum, wybraliśmy się na przedstawienie „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Tym razem sztukę mogliśmy oglądać na deskach Teatru im. A. Sewruka w Elblągu, w reżyserii Janusza Wiśniewskiego i z muzyką Jerzego Satanowskiego.

W spektaklu przedstawione zostały losy dwóch sióstr: dobrej Aliny i złej Balladyny. Dziewczęta pragną wyjść za mąż za Kirkora, jednak tylko jedna z nich może zostać panią zamku.

Malinowy konkurs wygrywa Balladyna. To ona zostaje żoną Kirkora. Jednak nie jest to postać, którą należy podziwiać. Wprawdzie osiąga sukces, jednak dochodzi do niego drogą morderstw i intryg.

W końcu kiedy zostaje królową, postanawia żyć godnie i sprawiedliwie. Wydaje wyrok na zabójcy m.in. Aliny, Grabca, Kostryna i ginie rażona piorunem.

Kiedy wracaliśmy do szkoły, wszyscy zgodnie stwierdzili, że przedstawienie należało do udanych. Największe wrażenie zrobiła na nas muzyka, która stanowiła doskonałe tło do rozgrywających się wydarzeń. Niektórzy z nas bardzo energicznie reagowali na zmianę muzyki ze spokojnej w głośniejszą, bardziej dynamiczną.

Duże wrażenie zrobiła na nas także gra aktorska Aleksandry Wojtysiak czy też Anny Suchowieckiej. Ale wszystkim najbardziej podobały się sceny, w których udział brała Śmierć — Maria Semotiuk. Sposób poruszania się tej bohaterki był niezwykle zabawny.

Spektakl oglądaliśmy z dużym zainteresowaniem i ciekawością, zwłaszcza, że niektórzy z nas byli w teatrze po raz pierwszy. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że nauczyliśmy się tego, że trzeba zwracać uwagę na uczucia drugiego człowieka, a nie bezwzględnie realizować własne plany. Sprawdza się stare przysłowie, że nie ma zbrodni bez kary. I niech to będzie przestrogą dla wszystkich.

Dominika Chojnacka
Marta Lis


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages