Team Cresovia wygrywa w Ornecie, a w sobotę zaczyna nowy sezon w III lidze

2017-11-07 08:47:41(ost. akt: 2017-11-07 09:00:20)
Po raz kolejny środowisko siatkarskie w Ornecie postanowiło zorganizować Damsko-Męski Turniej Piłki Siatkowej pod patronatem burmistrza tego miasta. Zagrało 8 zespołów kobiecych i 8 męskich. W tej drugiej kategorii wygrał Team Cresovia Górowo Iławeckie.
W grupie A siatkarze Team Cresovia w pierwszym meczu spotkali się z drużyną Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Po bardzo zaciętym meczu zwycięstwo odniosła reprezentacja policji 2:1 (21:25, 25:17, 16:14).

Po pierwszym przegranym meczu stało się jasne, że aby drużyna z Górowa mogła awansować do półfinału turnieju, musi wygrać dwa kolejne mecze. W drugim meczu z zespołem Nocożercy Olsztyn siatkarze Cresovii zagrali znacznie lepiej, co od razu przełożyło się na wynik. Wygrana 2:0 (25:21, 25:22) pokazała, że Cresovia w tym turnieju może się liczyć.

Ostatni mecz w grupie siatkarze z Górowa Ił. rozegrali z zespołem z Malborka, który miał na koncie już dwie porażki i nikłe szanse na awans do półfinału. Jednak kilka zmian w Teamie spowodowało, że nieoczekiwanie pierwszego seta wygrali przeciwnicy 25:21. Powrót do podstawowego ustawienie szybko uspokoił sytuację i przeniosło się na zwycięstwo w secie drugim 25:20 oraz w secie trzecim 15:10.

Tym samym do półfinału awansowali górowianie, a tam na nich czekała już zaprzyjaźniona drużyna Pompy Braniewo. Historia ostatnich meczy pomiędzy tymi zespołami dawała matematycznie więcej szans „Cresoviakom”, ale takie mecze i na tym etapie turnieju rządzą się swoimi prawami.

Pierwszy set był bardziej wyrównany niż drugi, ze względu na to, iż drużyna z Górowa Iławeckiego posiadała znacznie większe możliwości przeprowadzania zmian, co na tym etapie turnieju (był to już czwarty mecz obu drużyn) miało olbrzymie znaczenie.

Zwycięstwo 2:0 i pewny awans do finału turnieju bardzo zmobilizowało naszą drużynę i do finału, a zarazem rewanżu z KWP Olsztyn przystąpiła bardzo skoncentrowana. Set pierwszy to zdecydowana dominacja Team-u i szybkie zwycięstwo 25:18. W tym secie kluczowym elementem było przyjęcie zagrywki. Było bardzo dobre, co w konsekwencji powodowało, że rozgrywający miał bardzo wiele możliwości, a jego wybory były bardzo dobre. Atakujący często napotykali tylko pojedynczy blok i z łatwością kończyli akcje.

Drugi set był bardziej wyrównany i to ekipa z KWP Olsztyn przez większą część seta prowadziła dwoma punktami. Gdy przy stanie 19:21 na zagrywkę poszedł Krystian Wojtkiewicz, Cresovia wyszła na prowadzenie 23:21. Wytrzymując końcówkę trudnego meczu odniosła zwycięstwo 2:0 w tym meczu, a zarazem wygrała coroczny turniej w Ornecie.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem Teamu Cresovia Górowo Iławeckie został Patryk Kulpaka.

Zawody w Ornecie były ostatnim poważnym sprawdzianem górowian przed rozpoczynającymi się rozgrywkami III ligi i należy przyznać, że jakość gry napawa optymizmem.

Pierwszy mecz w lidze wojewódzkiej w sezonie 2017/2018 siatkarze z Górowa Iławeckiego rozegrają 11 listopada z Wenglorzem Volley Lidzbark Warmiński w hali Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim przy ul. Szkolnej 4. Początek o g. 17.