Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Mianowania w klasach mundurowych górowskiego zespołu szkół

2017-11-11 08:05:35 (ost. akt: 2017-11-11 08:17:29)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Zespole Szkół w Górowie Iławeckim odbyła się uroczystość mianowania uczniów klas mundurowych, która rozpoczęła w tym mieście obchody Święta Niepodległości. Po raz pierwszy mianowani zostali uczniowie nowego kierunku opiekuńczo-medycznego.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Górowie Iławeckim rozpoczęły się 9 listopada w Zespole Szkół. W górowskiej placówce już od wielu lat jest to szczególnie celebrowane święto, gdyż łączy się ono z uroczystością mianowania uczniów klas mundurowych. W tym roku uroczyste ślubowanie złożyli także uczniowie grupy opiekuńczo-medycznej, reprezentujący nowy i ciekawy kierunek kształcenia w tej placówce.

Po uroczystym wprowadzeniu klas mundurowych dokonano mianowania uczniów na poszczególne stopnie i nadano akty mianowania.

Kolejnym, ważnym punktem uroczystości, było mianowanie najbardziej zasłużonych uczniów klasy mundurowej: Marty Szczur, Radosława Konieczka i Bartosza Pacewicza na stopień kadeta sztabowego.

W swoim wystąpieniu dyrektor placówki Elżbieta Gottuk podziękowała za dotychczasową współpracę wszystkim osobom, które wspierają szkołę w jej działaniach i podejmowanych inicjatywach.

Nowym punktem uroczystości, jak już wspomniano na wstępie, było ślubowanie uczniów działającej w szkole grupy opiekuńczo-medycznej. Absolwenci tego kierunku kształcenia przygotowują się do podjęcia w przyszłości pracy związanej ze zdrowiem człowieka i opieką nad nim.

Do zadumy i patriotycznych refleksji skłonił wszystkich przybyłych program artystyczny przygotowany z okazji święta 11 listopada.

Uroczystość zakończył wykonany przez uczniów klasy mundurowej pokaz musztry paradnej i sprawności fizycznej oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzony przez grupę opiekuńczo-medyczną.

Wszystkie punkty programu zostały nagrodzone gromkimi brawami, tak przez przybyłych gości, jak i przez rodziny występujących uczniów, dla których było to niewątpliwie wielkie przeżycie.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim i Rada Pedagogiczna składa szczególne podziękowania panu Dariuszowi Hawrylcowi, dyrektorowi miejscowej szkoły podstawowej za udostępnienie sali gimnastycznej, w której mogła odbyć się w/w uroczystość.

W uroczystościach uczestniczyli goście: starosta Powiatu Bartoszyckiego W. Prokocki, radni powiatowi: M. Olejnik, B. Kamińska, J. Szarejko i M. Rabczuk, dyrektor PZAO w Bartoszycach K. Karólewski, burmistrz miasta Górowo Iławeckie J. Kostka, przewodniczący Rady Miasta Górowo Iławeckie G. Błocki, wójt Gminy Górowo Iławeckie B. Olszewska-Świtaj, ppłk T. Kozłowski z-ca dyrektora Zakładu Karnego w Kamińsku, mł. insp. P. Fiertek komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach, bryg. A. Harhaj komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, mjr A. Deleżuch z-ca komendanta Placówki Straży Granicznej w Górowie Ił., kpt. M. Terebka przedstawiciel dowódcy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach, I, Kurowicka przedstawiciel Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Bartoszycach, I. Pszczołowska administrator bezpieczeństwa informacji w Powiatowym Szpitalu w Bartoszycach, P. Baczewski prezes Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem”, R. Ziemblicki nadleśniczy Nadleśnictwa Górowo Iławeckie, F. Klapśnia członek Wojewódzkiej Organizacji Ligi Obrony Kraju w Olsztynie, dyrektorzy miejscowych szkół oraz przedstawiciele zaproszonych placówek.

Marta Mycio


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. słowacki #2372110 | 88.156.*.* 11 lis 2017 15:54

    Dobry byłby z niego wiarus, bo w literach nie czuł smaku...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages