Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Jesień wierszem malowana

2017-11-29 13:29:53 (ost. akt: 2017-12-01 08:49:53)

Autor zdjęcia: BT

O tegorocznej jesieni raczej trudno powiedzieć, że jest „złota” i obdarowuje nas pogodnymi, ciepłymi dniami. Niestety, przeważnie jest chłodno i niemal bez przerwy pada deszcz, a łąki i pola pokryły się siecią mniejszych i większych stawków.

Niemniej deszczowa pogoda i zasnute chmurami niebo nie mogły być przeszkodą do wzięcia udziału w konkursie poezji dziecięcej zorganizowanym pod hasłem „Jesień wierszem malowana” przez Nadleśnictwo Górowo Iławeckie.

Nadleśnictwo reprezentowała Kinga Chodara. Konkurs został przeprowadzony w środę 29 listopada w jego nowocześnie i gustownie urządzonej sali konferencyjnej.

Dzieci za Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim przyszły do budynku nadleśnictwa pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców, którzy także zasiedli w komisji konkursowej.

Uczniowie do konkursu przygotowali wiersze Apolinarego Nosalskiego, Wandy Grodzińskiej, Czesława Janczarskiego, Tadeusza Karasiewicza, Wandy Chotomskiej, Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i innych poetów piszących dla dzieci.

Czołowe miejsca w konkursie zajęli:
I miejsce – Ola Worobiec
II miejsce – Oliwia Nakrewicz
III miejsce – Hanna Oleszkiewicz.

Komisja wyróżniła także:
- Ewę Worobiec
- Julię Gdakowicz.

Dyplomy i upominki w imieniu organizatorów zwycięzcom i uczestnikom konkursu wręczył nadleśniczy Ryszard Ziemblicki. Na zakończenie były jeszcze ciasteczka, herbata i kawa dla nauczycieli. W pogodnych nastrojach młodsi i starsi deklamatorzy powrócili do swojej szkoły.

Inicjatorem przeprowadzenia konkursu jesiennej poezji była Biblioteka Szkolna, którą prowadzi pan Wiesław Chmielewski.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages