Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

W Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania podsumowano semestr

2018-02-13 09:12:04 (ost. akt: 2018-02-13 09:14:11)

Autor zdjęcia: BT

Dobrą tradycją, pielęgnowaną od lat w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim jest organizowanie na początku nowego semestru nauki spotkań rodziców z wychowawcami. Spotkanie to jest jednocześnie podsumowaniem osiągnięć naukowych i artystycznych uczniów w ciągu minionego semestru.

Tegoroczne spotkanie odbyło się w sobotę 10 lutego. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Miron Sycz, Członek Zarządu Województwa Marcin Kuchciński, Pełnomocnik ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych Wiktor Marek Leyk, Starosta Bartoszycki Wojciech Prokocki, Burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka, Wójt Gminy Górowo Iławeckie Bożena Olszewska-Świtaj. Wszystkich miło i serdecznie powitała dyrektor szkoły Maria Olga Sycz.

W części oficjalnej zaproszeni goście gratulowali dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu wzorowo prowadzonej placówki, wysokich osiągnięć w nauczaniu, pracach społecznych, a także, co niebagatelne, na polu artystycznym i sportowym.

Niezwykły, a jednocześnie głęboko symboliczny podarunek wręczył szkole pan Wiktor Marek Leyk. Był to reprint „Kancjonału mazurskiego” z 1741 r., opracowanego przez nidzickiego księdza śpiewnika pieśni religijnych wraz z modlitwami, o którym w dołączonym opracowaniu czytamy: "Z tym kancjonałem Mazur obcował od najmłodszych lat (w szkole, kościele, domu, podczas wszystkich uroczystości) i z nim umierał, zabierał go do grobu".

Na zakończenie tej części spotkania przed rodzicami i gośćmi zaprezentowała się młodzież w programie artystycznym, na który złożyły się występy chóru oraz grupy tanecznej zespołu Dumka.

Potem były już bardziej kameralne spotkania w klasach z wychowawcami i nauczycielami.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages