Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Dzień pełen ćwiczeń w górowskim Zespole Szkół

2018-02-26 09:12:22 (ost. akt: 2018-02-26 09:18:02)

Dzień wypełniony ćwiczeniami w grupie mundurowej i opiekuńczo-medycznej miała młodzież z klas mundurowych Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim.

Nad wszystkim czuwał doskonale zorganizowany chor. R. Ogonowski z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Niezwykle atrakcyjne okazały się zajęcia prowadzone przez strażaków z 20 BBZ.

Uczniowie ćwiczyli szybkie badanie urazowe, prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem AED, opatrywanie ran i złamań kończyn dolnych i górnych, postępowanie w przypadkach zadławień oraz przygotowanie poszkodowanych do transportu.

Zajęcia perfekcyjnie zorganizowali i przeprowadzili st. chor. M. Jakubowski, mł. chor. D. Rutkowski, st. kpr. M. Marcinkowski, kpr. Z. Lipski, st. szer. D. Bartoszewicz oraz st. szer. P. Kurowicki.

Natomiast uczniowie grupy opiekuńczo-medycznej spotkali się na zajęciach z M. Jadczak ze szpitala powiatowego w Bartoszycach oraz mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez strażaków.

Serdecznie dziękujemy dowódcy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płk Wojciechowi Dobrzyniowi za skierowanie żołnierzy na zajęcia.

K. ZawadzkaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages