środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Młynówka jest rewaloryzowana

2018-03-19 06:58:10 (ost. akt: 2018-03-19 22:31:36)

Autor zdjęcia: BT

Słoneczne, aczkolwiek nieco chłodne niedzielne popołudnie 18 marca zachęciło wielu mieszkańców Górowa Iławeckiego do dłuższych spacerów z rodziną, czy też w pojedynkę. Nie zabrakło na trasach także miłośników joggingu czy trekkingu.

A pospacerować było gdzie. Można było, na przykład, udać się w okolice ulicy Przemysłowej i osiedla Bema i popatrzeć sobie, jak przebiega realizacja programu „Rewaloryzacja obszaru doliny rzeki Młynówki w Górowie Iławeckim”.

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Górowo Iławeckie odnajdujemy dokumenty informujące, że rewaloryzacją zajęła się wybrana firma i wywiąże się z zadania za sumę 1.430.192,24 zł. Z opisu projektu budowlanego wynika, że mieszkańcy Górowa Iławeckiego otrzymają wkrótce do dyspozycji szlak turystyczny o nawierzchniach dostosowanych do ruchu pieszego i jezdnego wraz z bezpieczną infrastrukturą towarzyszącą - miejscami do wypoczynku z ławkami, koszami na śmieci i tablicami informacyjnymi.

Prace rewaloryzacyjne trwają, o czym może się przekonać każdy spacerowicz i miłośnik środowiska naturalnego. W ramach tych że prac uregulowany ma być obszar po starym korycie rzeki, co jest niezwykle istotne z tej przyczyny, że Młynówka, szczególnie jesienią, potrafi być rzeczką dosyć krnąbrną.

Zupełnie możliwe, że prezentowane aktualnie widoki z jesieni i wiosny wkrótce pozostaną wspomnieniem.

Bohdan TchórzCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages