Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Misterium Męki Pańskiej w Górowie

2018-03-27 17:12:48 (ost. akt: 2018-03-27 17:14:45)

Autor zdjęcia: Centrum BARKA

Takie wydarzenie miało miejsce w Górowie po raz pierwszy. W przedstawieniu pasyjnym wzięło udział kilkuset wiernych.

Wyjątkowe i niezwykle przejmujące przedstawienie przygotowali dla lokalnej społeczności uczestnicy Centrum Barka, licealiści z Zespołu Szkół oraz słuchacze z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W niedzielę palmową po raz pierwszy odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był burmistrz miasta Jacek Kostka.

- Chciałbym, żeby to była cykliczna tradycja i dlatego warto podziękować pani Eli Kawieckiej, która wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku pracowała nad spektaklem, wszystkim naszym seniorom, uczestnikom Centrum Barka, Agacie Misiewicz i Jolancie Płoskiej za to, że zajęły się reżyserią, dziękuję młodzieży z Zespołu Szkół, Ośrodkowi Kultury i harcerzom. Naprawdę serce rośnie - powiedział Jacek Kostka.

Przedstawienie rozpoczęło się mszą świętą, po której ulicami naszego miasta przeszedł pochód wiernych, którzy chcieli towarzyszyć Jezusowi w jego ostatniej drodze.

Aktorzy odegrali kilka scen z drogi krzyżowej m.in. skazanie na śmierć, upadki pod ciężarem krzyża, spotkanie z matką i Weroniką oraz ukrzyżowanie. Piękne stroje, inscenizacja i zaangażowanie wszystkich aktorów nadały podniosłego charakteru całej uroczystości.

Bardzo cieszymy się, że pracę wszystkich zaangażowanych doceniło tak wiele osób.
Niedziela palmowa rozpoczęła się od jarmarku wielkanocnego na Placu Ratuszowym, gdzie można było nabyć świąteczne prace wykonane ręcznie oraz przetwory lokalnych producentów. Dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach rękodzieła i samodzielnie wykonać pisanki.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: CentrumBARKA

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages