Team Cresovia bliżej zajęcia trzeciego miejsca w tym sezonie siatkarskiej III ligi

2018-04-09 09:11:35(ost. akt: 2018-04-09 09:19:33)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Team Cresovia Górowo Iławeckie zrobił pierwszy krok do powtórzenia wyniku z poprzedniego sezonu i zajęcia w trzecioligowych rozgrywkach trzeciego miejsca.
W pierwszym meczu, którego stawką są brązowe medale ligi wojewódzkiej, Team Cresovia pokonał na wyjeździe Wenglorza-Volley Lidzbark Warmiński. Górowianie potrzebowali do zwycięstwa czterech setów.

Mecz zaczął się dla naszej drużyny od przegrania pierwszej partii (23:25). Potem było już znacznie lepiej, a Team Cresovia rozkręcał się z minuty na minutę. W trzech kolejnych setach nie dał już rywalom szans, pozwalając im na zdobywanie coraz mniejszej liczby punktów.

Drugiego goście wygrali do 21, w dwóch kolejnych stracili jeszcze mniej punktów, bo 17 i 14.

Tym samym Team Cresovia do zajęcia w lidze trzeciego miejsca potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa. Kolejne spotkanie z Wenglorzem zostanie rozegrane w sobotę 14 kwietnia w Górowie Iławeckim. Tam też dzień później zaplanowany jest mecz nr 3, jeśli po dwóch meczach obie drużyny będą miały po jednym zwycięstwie.

W pierwszym meczu finałowym nie było niespodzianki. Pałac Kamieniec przegrał u siebie 0:3 (-17, -22, -25) z KPS Gietrzwałd.