Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Za nami 2. turniej Grand Prix Górowa Iławeckiego 2018. Nowe twarze, nowa jakość

2018-04-09 12:11:31 (ost. akt: 2018-04-09 12:21:50)

Wśród 42 uczestników górowskiej Grand Prix, którzy w sobotę 7 kwietnia rozegrali turniej nr 2, zaprezentowało się 14 kolejnych debiutantów. Ich udział niewątpliwie podniósł poziom zawodów, gdyż dla większości z nich był to udany start.

Wśród kobiet zwyciężyła Dorota Martyniak z Olsztyna, zaś Paweł Deska z Ostródy, Dariusz Dudziński z Pozezdrza i Tomasz Ropelewski z Głotowa zajęli miejsca w pierwszej ósemce turnieju open.

Najbardziej efektowny debiut odnotował jednak mieszkający we Wrocławiu Andrzej Bucholc, który po pięknej walce zwyciężył w turnieju open.

W innych kategoriach „starzy” bywalcy dzielnie odpierali ataki pozostałych konkurentów. W kategorii mężczyzn do lat 40 ponownie wygrał Marcin Wróblewski z Lidzbarka Warmińskiego przed olsztynianinem Kamilem Stepnowskim i wspomnianym już Pawłem Deską.

Wśród zawodników w przedziale 40-50 lat bezkonkurencyjny okazał się Sebastian Główczyk z Olsztyna, który wyprzedził Wojciecha Wojciechowskiego z Kętrzyna i Tomasza Ropelewskiego z Glotowa.

W kategorii powyżej 50 lat na „tron” powrócił olsztynianin Franciszek Jastrzębowski, który wyprzedził kolejnych debiutantów: Janusza Rososińskiego z Giżycka i Lecha Brzeskiego z Elbląga.

W kategoriach szkolnych ponownie wystartował tylko Szymon Pupel z Kętrzyna, który w ten sposób zainkasował swoje 30 pkt i dodatkowo wystartował w turnieju mężczyzn do lat 40. Trzeba przyznać, że młody kętrzynianin radzi sobie całkiem dzielnie, gdyż po 2 turniejach w tej kategorii zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na kolejne zawody z tego cyklu zapraszamy do hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim 5 maja br. o godz. 9.30.

Kategoria kobiet
1. Agata Bogdziun (Korsze) – 55 pkt
2. Dorota Martyniak (Olsztyn) – 30 pkt.
3. Wioleta Baran (Gniewkowo) – 25 pkt
4. Natalia Sycz (Górowo Iławeckie) – 20 pkt.

Kategoria – chłopcy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych
1. Szymon Pupel (Kętrzyn) – 60 pkt

Kategoria – mężczyźni do lat 40
1. Marcin Wróblewski (Lidzbark Warmiński) – 60 pkt
2. Kamil Stepnowski (Olsztyn) – 45 pkt.
3. Szymon Pupel (Ketrzyn) – 32 pkt.
4. Kamil Obarzanek (Bartoszyce) – 32 pkr.
5. Daniel Lakei (Górowo Iławeckie) – 26 pkt
6. Przemysław Wawryzniak (Olsztyn) – 25 pkt.
7-8. Wojciech Bogdziun (Korsze), Arkadiusz Walencik (Galiny) – 22 pkt
9. Paweł Deska (Ostróda) – 20 pkt.
10-11. Michał Żywiec (Olsztyn), Jakub Waciak (Kandyty) – 18 pkt.
12. Bogdan Wojtas (Elbląg) – 16 pkt
13-14 Andrzej Bucholc (Wrocław), Piotr Albin (Olsztyn) – 14 pkt.
15-19. Dariusz Cichowski (Paluzy), Łukasz Okólski (Olsztyn), Piotr Michalak (Żegoty), Jan Symołon (Górowo Iławeckie), Mirosław Gołębiewski (Górowo Iławeckie) – 12 pkt

Kategoria mężczyźni 40+
1. Sebastian Główczyk (Olsztyn) – 55 pkt
2. Adam Makar (Srokowo) – 46 pkt.
3. Wojciech Wojciechowski (Kętrzyn) – 41 pkt.
4. Grzegorz Komorowski (Płoskinia) – 38 pkt.
5. Krzysztof Ługowski (Olsztyn) – 30 pkt.
6. Marcin Dadura (Lidzbark Warmiński) – 28 pkt. .
7. Piotr Bożko (Bobrowiec k. Braniewa) – 28 pkt.
8. Krzysztof Gromek (Lidzbark Warmiński) – 24 pkt.
9. Jan Pisarczyk (Bartoszyce) – 24 pkt.
10. Tomasz Ropelewski (Glotowo) – 20 pkt.
11. Rafał Szypczyński (Bartoszyce) – 16 pkt.
12. Dariusz Dudziński (Pozezdrze) – 14 pkt.
13-15. Dariusz Piotrowski (Galiny), Mirosław Mikołajski (Elbląg), Andrzej Żubrowski (Górowo Iławeckie) – 12 pkt.

Kategoria mężczyźni 50+
1. Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – 46 pkt.
2. Jan Łastowski (Bartoszyce) – 38 pkt.
3. Janusz Trudnowski (Elbląg) – 37 pkt
4. Henryk Prusiński (Olsztyn) – 30 pkt
5. Waldemar Bucholc (Klewki) – 30 pkt.
6. Janusz Bujalski (Srokowo) – 30 pkt
7. Stanisław Miciun (Bartoszyce) – 26 pkt.
8. Janusz Rososiński (Giżycko) – 25 pkt.
9. Jerzy Dzierżak (Srokowo) – 24 pkt.
10. Paweł Gołębiewski (Elbląg) – 24 pkt.
11. Marek Pawlak (Sołtysowizna) – 22 pkt.
12. Lech Brzeski (Elbląg) – 20 pkt.
13. Stanisław Czech (Jeziorany) – 20 pkt.
14. Leszek Grochowski (Jeziorany) – 16 pkt.
15. Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie) – 14 pkt.
16-19. Śwircz Zdzisław (Giżycko), Ryszard Gruszkiewicz (Olsztyn), Andrzej Olejniczak (Korsze), Bogusław Omieczyński (Srokowo) – 12 pkt.
20-21. Bogusław Morawski (Bartoszyce), Bogusław Plona (Górowo Iławeckie) – 10 pkt.

Kategoria open
1. Sebastian Główczyk (Olsztyn) – 50 pkt
2. Wojciech Wojciechowski (Kętrzyn) – 41 pkt.
3. Kamil Stepnowski (Olsztyn) – 39 pkt..
4. Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – 34 pkt.
5. Andrzej Bucholc (Wrocław) – 30 pkt.
6. Marcin Wróblewski (Lidzbark Warmiński) – 28 pkt.
7. Henryk Prusiński (Olsztyn) – 20 pkt
8. Arkadiusz Walencik (Galiny) – 20 pkt.
9. Janusz Trudnowski (Elbląg) – 20 pkt.
10. Kamil Obarzanek (Bartoszyce) – 18 pkt.
11. Waldemar Bucholc (Klewki) – 18 pkt.
12-13. Paweł Deska (Ostróda), Dariusz Dudziński (Pozezdrze) – 16 pkt.
14. Krzysztof Ługowski (Olsztyn) – 16 pkt.
15. Marek Pawlak (Sołtysowizna) – 16 pkt.
16. Marcin Dadura (Lidzbark Warmiński) – 16 pkt.
17-19. Tomasz Ropelewski (Glotowo), Bogdan Wojtas (Elbląg), Piotr Albin (Olsztyn) – 14 pkt.
20. Adam Makar (Srokowo) – 14 pkt.
21-24. Jan Łastowski (Bartoszyce), Wojciech Bogdziun (Korsze), Grzegorz Komorowski (Płoskinia), Janusz Bujalski (Srokowo) – 14 pkt.
25-29. Janusz Rososiński (Giżycko), Przemysław Wawrzyniak (Olsztyn), Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie), Łukasz Okólski (Olsztyn), Jakub Waciak (Kandyty) – 12 pkt
30-32. Daniel Lakei (Górowo Iławeckie), Jerzy Dzierżak ( Srokowo), Stanisław Czech (Jeziorany) – 12 pkt.
33-34.Leszek Grochowski (Jeziorany), Lech Brzeski (Elbląg) – 10 pkt.
35-39. Szymon Pupel (Kętrzyn), Stanisław Miciun (Bartoszyce), Jan Pisarczyk (Bartoszyce), Krzysztof Gromek (Lidzbark Warmiński), Bogusław Plona (Górowo Iławeckie) – 10 pkt.
40-44. Michał Żywiec (Olsztyn), Bogusław Morawski (Bartoszyce), Bogusław Omieczyński (Srokowo), Dariusz Cichowski (Paluzy), Rafał Szypczyński (Bartoszyce), – 8 pkt.
45-47. Agata Bogdziun (Korsze), Piotr Bożko (Bobrowiec k. Braniewa), Paweł Gołębiewski (Elbląg) – 8 pkt.
48-52. Natalia Sycz (Górowo Iławeckie), Zdzisław Śwircz (Giżycko), Andrzej Olejniczak (Korsze), Ryszard Gruszkiewicz (Olsztyn), Mirosław Gołębiewski (Górowo Iławeckie) – 6 pkt.
53-59. Dorota Martyniak (Olsztyn), Wioleta Baran (Gniewkowo), Dariusz Piotrowski (Galiny), Mirosław Mikołajski (Elbląg), Jan Symołon (Górowo Iławeckie), Piotr Michalak (Żegoty), Andrzej Żubrowski (Górowo Iławeckie) – 4 pkt


Andrzej Markowski



Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages