Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Świerszcz i inni, czyli przedstawienie o tematyce profilaktycznej

2018-05-21 13:54:31 (ost. akt: 2018-05-21 13:56:00)

Autor zdjęcia: BT

Jakże miło i wesoło rozpoczęli zajęcia dydaktyczne uczniowie górowskiej podstawówki i przedszkola miejskiego w poniedziałek 21 maja. Otóż tego dnia zawitali do nich aktorzy Teatru Króla z Łodzi z przedstawieniem-bajką o tematyce profilaktycznej „Przygody zazdrosnego Liliputka”.

Interaktywne spektakle dla dzieci przygotowywane są przez Teatr w ten sposób, żeby poprzez wspólną zabawę przekazywać im zasady dobrego wychowania zawierające się w niby od dawna wiadomych i stosowanych w życiu codziennym prostych, ogólnoludzkich zasadach:
- szanuj drugiego człowieka,
- szanuj różnice wynikające z bycia innym,
- nie kłam,
- nie zazdrość,
- pomóż drugiemu w potrzebie,
- wezwij pomoc,
- nie przechodź obojętnie,
- nie używaj brzydkich słów.
Spektakl jednocześnie propaguje profilaktykę przeciw uzależnieniom, zawierającą się w hasłach:
- nie dotykaj papierosa,
- nie dotykaj alkoholu,
- nie dotykaj tabletek.

W bajce „Przygody zazdrosnego Liliputka” wystąpiły postaci znane dzieciom doskonale z filmów animowanych, reprezentujące określone charaktery: Świerszcz, to wyniosły, zarozumiały, a jednocześnie zazdrosny bohater spektaklu, Mrówka ma pozytywne nastawienie do życia i pokazuje, jak pomagać innym, także i dobrym słowem, Pajęczyca myśli tylko o korzyściach, które może mieć od spotkanych na swojej drodze osób, Pszczoła, to pracowity i uczynny owad, którego lubią wszyscy.

Spektakl prowadzony jest w ten sposób, że spotkany na jego początku Świerszcz, dzięki innym, pojawiającym się w bajce osobom, powoli zmienia się z pyszałka w rozsądnego i pomocnego wszystkim Konika Polnego.

Doskonała gra aktorów, ubranych w kostiumy bajkowych bohaterów, szybka i celna reakcja na zachowanie dziecięcej publiczności powoduje, że szybko utożsamia się ona z bajkowymi bohaterami i pomaga im szczęśliwie pokonywać napotkane na swojej ścieżce życiowej trudności. Całość spektaklu opatrzona jest odpowiednio dobraną muzyką oraz efektami świetlnymi.

Ten dzień, z całą pewnością uczniowie mogą zaliczyć do tych najbardziej udanych i spędzonych pozytywnie.

Z artystami do Górowa Iławeckiego przyjechał dyrektor artystyczny i menadżer łódzkiego Teatru Króla p. Tadeusz Pyć.

Przedstawienie było sponsorowane przez UM w Górowie Iławeckim ze środków przeznaczonych na profilaktykę. Organizacją całości zajął się pełnomocnik ds. RPAiM Roman Petrecki.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages